Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po zalaniu benzyną


Barrezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z moja audi, a mianowicie po zalaniu benzyna za 30 zl mojego AFNa podkreconego do 160KM przejechalem doslownie moze ze 100m I nagle zaczely falowac obroty od 600 do 2500/min I kopcil na bialo I minimalnie jakby na blekitno. Znajomi mi mowili ze mi turbo padlo, wiec wykrecilem I dalej do regeneracji, wszystko przeczyscilem ladnie, pieknie, dolalem do pelna ON bo tak mi radzili, wymienilem filtr paliwa oraz filtr powietrza, no I podchodze do odpalania I za nic odpalic nie chce, krecilem okolo 10 razy I nic, w koncu szwagier wpadl na pomysl zeby psiknac plakiem, no okej, za pomoca plaka odpalila za drugim kreceniem, ale falowala na obrotach I po chwili gasła. Po jakims czasie sie unormowala, zaczelo wszystko ladnie pieknie stac na obrotach I wg (zapomnialem dodac, ze w czasie kiedy falowala na obrotach strasznie kopcila na bialo I na lekki blekit). No wiec kiedy juz elegancko stala na obrotach postanowilem troche ja pokrecic na obrotach, pokrecilem do 3000 obr I puscilem gaz po czym samochod zgasl. Probuje odpalic, znowu ciezko pali, ale juz jakos odpalilo bez plaku, ale I tak dalej falowalo na obrotach, po czym sie unormalizowalo, po jakims czasie znowu probuje I znowu to samo. Jeszcze dodatkowo mruga kontrolka od swiec zarowych ale czasami gasnie, lecz mrugala ona juz od kiedy ja kupilem wiec ona raczej nic nie pomoze, od kiedy ja kupilem zrobilem nia okolo 30000-35000 km I bylo w porzatku. Ogolem samochod byl podlaczany pod komputer, ale nic tam nie wyskakiwalo, chyba jak dobrze pamietam cos tam czujnik polozenia pedlau hamulca jak dobrze pamietam, ale nic wiecej. Panowie, w was ostatnia moja nadzieja, jak nie pomozecie to chyba bede zmuszony ja sprzedac niestety na zlom, bo nic innego nie moge juz z nia wymyslic. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś mało ropy w baku i proporcjonalnie dość dużo dolałeś benzyny to nie ma się co dziwić.
Szukaj problemu w układzie wtryskowym - pompa, wtryski.
Nie zaszkodzi sprawdzić kompresję na każdym cylindrze żeby sprawdzić w jakim stanie jest motor.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij pompką/strzykawką z 1-2 litry paliwa podpinając się pomiędzy filtrem a pompą wtryskową. Pewnie po wymianie filtra paliwa tego nie zrobiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypompowalem paliwko, wtryski wymienilem, jeszcze chyba jedyna I ostatnia rzecz to pompa. Wlasnie juz sie umawialem z kumplem na sprawdzenie kompresji, ale raczej powinnotak byc okej, wszystko ladniutko pracowalo przed zalaniem benza wiec raczej powinno z tym byc okej, ale dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...