Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP 2.0Tfsi na 1.8T BEX sterownik ME7.5 nie widzi prędkości


fugin85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po SWAP silnika 2,0TFSI (sterownik MED9.1) na 1,8T BEX (sterownik ME7.5), generalnie wszystko chodzi poza tempomatem. Swap wykonałem osobiście, problem jest taki, że sterownik silnika nie widzi prędkości samochodu (bloki pomiarowe pokazują 0km/h), błąd zapisany w ECU ME7.5 to:

16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal 
P0501 - 004 - No Signal/Communication )

Myślę, że sterownik ME7.5 informacje o prędkości pojazdu dostaje pod CAN, ponieważ 54PIN jest pusty, a auto z którego mam sterownik i wiązkę miało tempomat. 

Ktoś może już ogarniał temat i może podać jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rocznika auta? i z jakiego rocznika masz me7.5?

Generalnie to licznik dostaje prędkość i wysyła do innych modułów po CAN. W zależności od rocznika licznik bierze sygnał albo z impulsatora w skrzyni, albo ze sterownika ABS po CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME7.5 pochodzi z a4b6 2003r.  U mnie w skrzyni nie ma impulsatora (u dawcy BEX też nie było), jedyna kostka w skrzyni to od biegu wstecznego, więc prędkość idzie ze sterownika ABS, czyli wnioskuję że skoro widzę prędkość na liczniku to problem jest taki, że nie trafia ona z licznika do ECU ME7.5 tylko jak to zdiagnozować, poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME7.5 pochodzi z a4b6 2003r.  U mnie w skrzyni nie ma impulsatora (u dawcy BEX też nie było), jedyna kostka w skrzyni to od biegu wstecznego, więc prędkość idzie ze sterownika ABS, czyli wnioskuję że skoro widzę prędkość na liczniku to problem jest taki, że nie trafia ona z licznika do ECU ME7.5 tylko jak to zdiagnozować, poprawić. 

Ok, więc diagnoza jest taka iż mam brak komunikacji CAN w sterowniku silnika, wszystko dobrze podłączone ale komunikacji brak, w A6C6 wygląda to tak iż sterownik silnika komunikuję się przez CAN poprzez Gateway, nie ma bezpośredniego połączenia z licznikiem jak w A4B6.

Pytanie jest takie czy istnieje jakiś emulator który będzie się łączył po CAN ze sterownikiem i wysyłał informację o prędkości np z dołożonego do skrzyni impulsatora prędkości? już myślę czy jakbym wprowadził na licznik z a4b6 na pin T32a/5 sygnał z czujnika G22 i połączył licznik przez CAN z ECU ME7.5 to może sterownik silnika zobaczyłby prędkość (licznik z a4b6, a może samą elektronikę licznika musiałbym wtedy gdzieś schować :P i cieszyć się działającym tempomatem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj fugin85 czy mógłbyś mi udzielic pare wskazówek dotyczacej adaptacji sterownika me7.5 pod wiazke nadwozia a4b6/7 2.0tfsi ? Wiazka silnika z 2.0 tfsi w podszybiu ma 3 kostki a 1.8t 4. W tej kwestii mam pare pytan. To moj meil jak cos, [email protected] ,z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...