Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przedni zderzak s-line standardowej wersji


sonadores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Przedwczoraj spotkała mnie nieprzyjemność kolizji w której do wymiany będe mieć maske, dwa błotniki, prostowanie ramy, lampy, pas przedni, chłodnice, zderzak i inne drobniejsze rzeczy z przodu.

Szukam jak narazie części w kolorze swojego nadwozia. Wiem że będe musiał wyłożyć ok 5 tys za same części. Mimo tego bólu finansowego wpadłem na pomysł ze będe duzo więcej zadowolony

jeżeli zamiast standardowej wersji przedniego zderzaka włoże tam przód od s-line wraz z ksenonami.

Nie mam za długo samochodu, jestem świeżym posiadaczem i nie mam za duzo pojęcia o nim jeżeli chodzi o takie sprawy.

Prosił bym was o pomoc w odpowiedzi na moje pytanka ;) Główne pytanie czy przedni zderzak wraz z ksenonami pasem i zderzakiem będzie pasować do mojej standardowej wersji nadwozia.

Z tego co sie orientuje to chłodnice i wentylator będzie różny w zależności od rodzaju silnika.

Ewentualnie prosze o różne uwagi i cokolwiek co mi sie przyda w naprawie przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnice i wentylatory są różne do różnych silników więc to musisz dobrać do swojego.
Zderzaki są takie same dla wszystkich wersji silnikowych (różnią się tylko kratkami wlotu powietrza do intercoolera w zależności od tego czy jest IC w aucie i po której stronie). W silniku ALT nie ma ich wcale więc są kratki z zaślepkami po obu stronach.
Zderzak s-line jest zamienny ze zwykłym tylko:
musisz mieć komplet z grillem kratkami wlotu powietrza do IC bo te są różne w zwykłym i s-line,
jeżeli chcesz pod xenon to spryskiwacze lamp też w s-line są inne.

Jak planujesz założyć xenon a teraz go nie masz to musisz dołożyć układ mycia reflektorów i samopoziomowania (są na ten temat informacje na forum wystarczy poszukać).

Edytowane przez kdawid
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas, wentylator itp to około 400-500zl.
Zderzak, kratki i grill i jeśli ze spryskiwaczyami to licz 2tys pod kolor w dobrym stanie.
Xenon to 1tys plus poziom i montaż oraz pokrętło przy kierownicy i parę drobnych rzeczy z 500zl najmniej :-)
Poszukuj oferty kompletu np. Z 1 auta całość będzie mniejszy koszt wysyłki itp. Oraz działanie pełniejsze :-)
Powodzenia bo masz co robić.
Błotniki i maskę bierz z 1 auta by kolor był podobny i fajnie trafić ze zderzakiem to już będzie gitara

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby mieć ksenony to potrzeba mieć jakiś układ i inne bajery aż do sterowania ;o wydawało mi sie że to prostsza sprawa także chyba sobie odpuszcze to bo coś czuje ze w porównaniu do zwykłych lamp to + jakies 1000-1500 zł także zostane przy zwykłych skoro to takie kombinacje a na te chwile musze niestety przyoszczędzić przy naprawie ;)

Skupie sie na komplecie przodu tak żeby było od s-line i w ramach rekompenstaty poszukam sobie klapy bagażnika od s-line zeby fajniej wyglądało.

Jak uważancie czy warto pchać oryginalne używki chłodnic czy lepiej wziąć nowe zamienniki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak przeglądam sobie aukcje przodów i nie rozumiem za bardzo tego jak to jest że jest samochód który ma ksenony (w każdym razie lampy z soczewkami)

i na zderzaku są zaślepione miejsca na spryskiwacze ? to jest jakiś inny rodzaj lamp czy czyiś błąd w użytkowaniu lamp  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewki są chyba w każdej B6:) ale to wcale nie oznacza że jest xenon czy bi-xenon bo są też zwykłe żarówki:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa to rozumiem teraz, czyli te lampy z soczewkami które maja silniczki do regulacji to na zwykłe żarówki są, a xenony czy bixenony muszą mieć te układy samopoziomujące etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sonadores napisał:

a xenony czy bixenony muszą mieć te układy samopoziomujące etc.

Tak dokładnie .

Bix ma inną większą soczewkę.☺ i po tym idzie poznać patrząc na lampę.  ( i jeszcze inne detale )

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa to rozumiem teraz, czyli te lampy z soczewkami które maja silniczki do regulacji to na zwykłe żarówki są, a xenony czy bixenony muszą mieć te układy samopoziomujące etc.

Silniczki są w obu. Lecz zwykłe my ustawiamy przy kierownicy a samopoziom to układ że sterowaniem i 2 czujnikami na wachaczach z przodu i tyłu auta. Wymóg przy ukl. świateł typu xenon.  

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Druga sprawa spryskiwacze. Zderzak bez znajdziesz szybko z też są ale droższe i musisz mieć silniczki 2szt, dodatkowy pojemnik na płyn i później kodowanie.

To by się opłacało jeśli znajdziesz auto z ang pod kolor i jako 1 klient bierzesz cały komplet, cena w takim momencie jest do dobrej negocjacji w końcu kupujesz kilka elementów na raz.

Lecz koszt zderzaka sline to 1500 a z bixami od 2500 w zwyż ;-)

Chyba że kupisz teraz zderzak a kiedyś tam dołożyć resztę

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi :) wiem na czym stoje. Na te chwile mam aukcje na allegro gdzie goścu ma ponad 20 b7 na podwórku na częsci z angli.

Bedę sie dogadywać z nim w poniedziałek co do ceny kompletu przódu; zderzaka s-lina, boków, maski, pasa, i co tam jeszcze powie mechanik bo ma zrobić oględziny. Lampy wezme zwykłe w takim razie skoro zamonotwanie układow etc. jest dosc kosztowne. Zamówie lapmy skądś indziej (europejskie) i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy bym wziął ksenon na Twoim miejscu jak już wymieniasz zderzak i lampy to jest okazja żeby fajnie doposażyć auto.
Jak kupisz zderzak kompletny ze spryskiwaczami lamp to weź jeszcze zbiorniczek spryskiwaczy z pompka pod spryski lamp i masz gotowe, jeden kabelek trzeba dociągnąć z mce do pompki.
Montaż układu samopoziomowania nie jest tez strasznei kosztowny ale trzeba dociągnąc kilka kabli do lamp i do czujników na przednim i tylnym wahaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kdawid napisał:

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi

 

To jeszcze tylko dodam że w ori bixie żarówka postojowa nie jest na ,, godzinie 6'' tylko w jednej lampie na 4 a w drugiej na 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki pomyśle jak dowiem sie jaki będzie koszt z grubsza za naprawe. w kazdym razie dzięki raz jeszcze wszystkim za podzielenie sie wiedzą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...