Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużająca się naprawa - termin badania technicznego


Rekomendowane odpowiedzi

Nakreślę wam trochę nietypową sytuację i może coś podpowiecie jak z niej wybrnąć.

Auto trafiło do ASO - wg ubezpieczalni czas naprawy to 3 dni - ale uwzględniając technologię napraw - czas schnięcia lakieru itp itd to mogło by to potrwać powiedzmy 10 dni. Ale trwa już ponad 2 tygodnie i właśnie minął termin badania technicznego.

Teraz tak naprawdę przez opieszałość warsztatu jeśli zrobią auto nie mogę nim wyjechać na ulicę.

Na tą chwilę w ramach zadośćuczynienia za przedłużającą się naprawa proszę o wykonania badania na ich koszt. Zobaczymy jaka będzie ich odpowiedź - jeśli się zgodzą OK, jeśli nie to mam nie mały problem. Jak postąpić w przypadku odmowy wykonania badania technicznego przez ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym masz problem. Albo robisz przegląd tam gdzie stoi auto, albo jedziesz do innej stacji diagnostycznej. Jak zatrzyma cię policja to mówisz że jedziesz na przegląd mogą ci zabrać dowód to wtedy umawiasz się z nimi że za godzinę będziesz po przeglądzie i dowód odbierasz u nich albo w ich komisariacie, komendzie po zdaniu przez nich służby.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ecobuda napisał:

Jak zatrzyma cię policja

Brak pieczątki potwierdzającej ważność badań technicznych nie jest nawet karalna (za to nie można wystawić mandatu).  Można - co najwyżej - zatrzymać dowód rejestracyjny, który jednak muszą zwrócić niezwłocznie po ustaniu przyczyny. Jeśli więc tego samego dnia zrobisz badanie, to oddają dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie obecnie niemal nie ma konsekwencji za brak przeglądu ... ale od 30 października raczej się to mocniej zmieni.

Na pismo jakie dziś wysłałem do ASO dostałem dość pozytywną informację - jedno dlaczego naprawa się przedłuża i do kiedy potrwa, druga to przychylna do rekompensaty za przedłużająca się naprawę w formie badania technicznego. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej na temat tego pisma napisać, co mają na swoje usprawiedliwienie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej na temat tego pisma napisać, co mają na swoje usprawiedliwienie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Dalem im ok 3 godz na konkretna odp i taka a nawt wiecej dostalem
Gdyby nie dali znac gotow bylem napisac wyzej. Opisali sytuacje z naprawa i natlok prac na warsztacie. Z ramach przeprosin przystali ns badanie i proponuja wymiane kol ale z tego nie skorzystam bo nie bede 75 km wozil kol na wymiane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...