Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czas przejazdu z pkt A do pkt B


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuję informacji na temat czasu przejazdu z Łodzi do Krakowa w (przyszły) piątek.

Mam wypożyczone auto i chcę się umówić ze znajomymi.

Ląduję we Wrocławiu, ale po drodze muszę jeszcze zajrzeć do Łodzi.

Jako że z Wrocławia, S8 to raczej klarowna trasa, tak mam wątpliwości wracając 1-ką na śląsk.

Szczególnie okolice Częstochowy.

Ktoś mógłby mnie uświadomić, jaki jest realny czas przejazdu? Godziny popołudniowe....

 

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj masz piątek. Wklep sobie w google maps trasę i zobacz co Ci pokaże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że wróż Maciej ma wolne moce przerobowe gdyby google maps zawiodło lub inna nawigacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Nie spamujcie bo nie o to mi chodzi.
Mieszkam od 14 lat w Hiszpanii.
Gdybym był (co) tydzień temu w PL. Nie pytałbym o takie bzdury. Wiele się na polskich drogach zmieniło. Ale nie na tyle, żeby wierzyć nawigacji co do czasu przejazdu.
A zależy mi na zaplanowaniu konkretnej godziny.
Gdy zapytasz mnie o drogi hiszpanskie to nie odeślę Cię do Google, tylko przekażę swoje doświadczenia.
Radzę sprawdzić czyjś profil zanim zaczniesz hejtować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w piątek po południu z Łodzi do Krakowa musisz liczyć 5-6h. W Łodzi masz non stop korki, potem częstochowa, zawiercie, potem do autostrady a4 i przed krakowem też zawsze jest tłoczno. No i w samym Krakowie zależy w które miejsce. Generalnie moim zdaniem 5- 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Potrzebuję być w Krakowie na 19.00
Wyjeżdżając o 14 z Łodzi, będzie jednak ciężko się wyrobić.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie spamuję i nie robię sobie jaj. Robię rocznie 40tkm i nawet jak znam trasę na pamięć to włączam sobie mapy Google. I one naprawdę bardzo dobrze radzą sobie z wyliczaniem trasy przejazdu. Wyłapią natężenie ruchu itd. Co do polskich dróg to zmieniło się naprawdę dużo i to na plus. Buduje się też sporo. 

Tak jak piszesz lecąc S8 do Łodzi to tak naprawdę większe natężenie ruchu jest tylko kawałek za Wrocławiem, a potem robi się luz i momentami nudno :) Potem takim zatwardzeniem jest Częstochowa i na tej trasie już szału nie ma z nadgonieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo. To się odnosiło do kolegi Axel.

Sugerującego usługi wróża zamiast pomóc konkretną podpowiedzią.

Niestety, A może stety, odzwyczaiłem się od problemów korka na autostradzie.

Miasta wiadomo. Jak cała Europa.

Ale autostrada czy obwodnica są tutaj na porządku dziennym.

Do tego masz wybór. Dwie równorzędne drogi.

Niepłatna mogąca się korkować. Lub płatna, gwarantująca średnią prędkość 120 km/h.

Czas jazdy liczy się praktycznie tak samo jak ilość km do pokonania. 1 do 1.

Do Madrytu mam 650 km, z godzinnym postojem na kawę i sporym ruchem na słynnych obwodnicach M.... jestem w 7 godzin, wcale nie zmęczony.

Więc sami widzicie, że to spora różnica w jeździe....

 

Ponieważ MUSZĘ być na konkretną godzinę wolałem zawczasu zapytać.

Niż dzwonić co chwila z trasy że się spóźnię.

Wy macie doświadczenie w PL. Ja już tylko Hiszpanię.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi na Google. Nie omieszkam porównać. Zawsze to kolejna pomoc na przyszłość.

Pozdrawiam z gorącej Andaluzji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem już po przejażdżce. [emoji39]
I tak. Wyjechałem z łodzi o14:15 w Krakowie byłem o 18:30
Dwa duże korki mnie złapały. Jeden przed Częstochową (Mykanów) na zwężeniu, 25 min i drugi w Balicach.
Ten w Balicach był aż do rozjazdu na chyżne. Szok.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, nadal nie wiadomo KONKRETNIE a właściwie nic  jaka była użyta nawigacja i jak się sprawdziła ( czy uwzględniła utrudnienia na drodze etc ) na tej trasie. 

Niedawno wracałem z DE ponad 800 km, dwie nawigacje jedna seryjna w aucie, druga  w komórce Here (adoptowane do Windowsa). Róznica czasu dojazdu prawie godzina, wnioski ta w aucie to typowo niemieckie urządzenie nie poprowadzi na skróty (przy korku ) tylko główną drogą a w komórce tak jak się da byle szybciej i krótcej dojechać.  Możliwe, że parametry były ustawione inaczej jednak nie modyfikowałem ustawień farycznych w komóre ani aucie. Ta w komórce oczywiście lepiej poinformowana o utrudnieniach na drodze.  

 

  

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 
No to szczegóły mojej operacji Kraków.
Jako, że nie ma innej drogi więc pozostało jechać zgodnie z wytyczoną trasą.
Używałem Tomtoma (PNA) a jako info o sytuacji na drodze Yanosika.
Yanosik nie zaoferował mi żadnych objazdów, a czas przejazdu oscylował w okolicy 4,5 godziny.

Niestety jako kierowca miałem ograniczone pole zabawy, musiałem coś wybrać.  Jako że mam największe doświadczenie z TT, tym samym padło na niego.

Zaskoczeniem był dla mnie (aż taki) korek na A4, od bramek w Balicach do rozjazdu na Tarnów (A4) i Chyżne (44)

Kuzyn mówił, że to normalka w piątkowe popołudnie.

On jako miejscowy jest w stanie, omijając A4 objazdami, zaoszczędzić co najmniej pół godziny. 

Cóż, tym samym mogę i ja błysnąć, u siebie w Hiszpanii, ;)
Nie znając stanu dróg alternatywnych, nie ryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...