Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skaczące lewego koło podczas gwałtownego ruszania


kawowy19

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B8 opony 245 R18
Otóż ostatnio zauważyłem następującą przypadłość.

Podczas gwałtownego ruszania z miejsca auto gubiąc przyczepność zamiast się ślizgać po nawierzchni zaczynało jakby podskakiwać.

Ewidentnie czuć to z lewej strony. Bardzo mocno jakby miało coś wyskoczyć. I chyba najbardziej jest to wyczuwalne gdy ruszam z kołami skręconymi w lewo

Wrażenie takie jakby auto naprzemiennie gubiło i łapało przyczepność. Rzadko mi sie zdarza tak ruszać ale jest to irytujące.

Opony są już podjechane mocno ale nie wydaje mi się że to ich wina bo teoretycznie na bardziej zużytej oponie powinno się lepiej ślizgać niż na "nowej".
Czy faktycznie opona może robić takie kuku? Zaraz zamienię na zimę a te pójdą na śmietnik ale chciałbym to ogarnąć jeśli to coś innego

Na przeglądzie miesiąc temu żadnych luzów, zawiecha i amory itd ok.

Natomiast ja mam odczucie, że gdzieś jest jakiś delikatny luz bo czasami słyszę jak coś stuknie przy jakimś poprzecznym krawężniku czy innej nierówności. Delikatnie ale jednak.

Do tego - a może to powiązane elementy, czasami podczas kręcenia na postoju mam odczucie jakby coś w tym lewym kole przeskakiwało. Czuć to na kierownicy i wydaje mi się że występuje to gdy koło jest obciążone.

Podobne wrażenie jak uszkodzonego łożysko na macphersonie ale w audi tego nie ma. Podczas jazdy nie czuć, tylko kręcąc na postoju. Poducha na amortyzatorze???

Chcę podjechać jeszcze raz na szarpaki żeby wykluczyć ewentualne luzy w zawieszeniu.

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie co sprawdzić itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu. Mam ten sam objaw, ale w prawym kole. Jestem po przeglądzie technicznym i  nie stwierdzono żadnych luzów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...