Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mycie silnika A4 1,8 turbo


clony

Rekomendowane odpowiedzi

:quattro: Witam wszystkie mądre głowy które jeżdżą audi A4 i nie tylko.

Otóż w sobotę po wymianie rozrządu w tym pompy wody ,termostat filtry powietrza oleju wraz olejem,świece wyjechałem na miasto żeby trochę pośmigać furka kręciła sie bez zastrzeżeń.

Natomiast dzisiaj za namową mechanika pojechałem umyć silnik sprawa była taka że będzie mi wymieniał również kom.sprzęgła osłonę przegubu i tak żeby było coś więcej widać należy umyć silnik spód.Rano o 10-tej umyłem górę jakimś niemieckim gównem oczywiście samochód najpierw ostygł po południu o godzinie 15-tej porządnym ciśnieniem umili mi spód silnika na myjce psikając przy tym jakimś płynem ale mało.

Przy wyjeździe z myjki już włączając sie do ruchu poczułem, że samochód coś stracił moc. gaz zrobił sie bardzo tępy coś tam się wkręca w obroty ale słabo przyspiesza.

Pomyślałem że może zimny albo co.

Pojeździłem trochę po mieście i zauważyłem że jeszcze przy tym strasznie ubywa paliwa.

Zajechałem do siebie pod garaż i przeczyszczałem wszystkie możliwe wtyczki które maiłem w zasięgu wzroku łącznie z przepływomierzem.Czyściłem pędzelkiem i acetonem.

Nie mam VAG-a a do warsztatu jakiegoś było już za późno i nie wiem co komputer by wyświetlił.

Panowie proszę o podpowiedz co sie mogło stać może ktoś miał już taki przypadek.

Z góry dziękuje za podpowiedź. :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zamoknętą instalację el. albo jakieś kabelki mogły się pourywać

Widziałem taką akcję w dieslu (OPEL) jak gość Karcherem umył silnik prawie wszystkie kable musiał naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro więcej pali, to VAG będzie nieunikniony... Samochody z taką porcją elektroniki jak Audi nie lubią zbytnio wody. Po prostu jest za dużo czujników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dzisiaj za namową mechanika pojechałem umyć silnik sprawa była taka że będzie mi wymieniał również kom.sprzęgła osłonę przegubu i tak żeby było coś więcej widać należy umyć silnik

A jeszcze to zmień mechanika bo to bałwan że kazał myć silnik wodą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag-com koniecznie

mógł wejśc w tryb awaryjny ale to powinno ci się wyświetlić na desce... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mylem juz pare razy i nie ma problemow dodam tylko ze wpierw psikam takim preparatem do tego przeznaczonum i potem splukuje woda pod delikatnym cisnieniem - normalnie takim ze szlaufa i swieci sie ze hoho ale z myjka cisnieniowa nie podszedlbym napewno do silnika i to zadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł wejśc w tryb awaryjny ale to powinno ci się wyświetlić na desce... :confused:

Mam ten sam silnik i rocznik i nie ma tam checka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niunia hula.

Trochę czasu mi to zajęło ale jest spoko kupiłem sr** specjalny do układów elektrycznych i każdą kosteczkę wypsikałem i pomogło.

Wcześniej byłem u mechanika takiego co wie wszystko aby mi podłączył pod Vag-a i wystąpił mały problem rodzaju że komputer nie komunikował się z silnikiem z ABS i AIRBAG-iem się połączył bez problemów.

Pewnie po moim czyszczeniu już jest spoko ale muszę jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie spokój z myciem silnikow. Czy ktos tam zaglada jak nie potrzeba??

Moj kolega mial pecha i padl mu caly sterownik w dieslu. Mechanik 2 razy mi umyl silnik i zaraz pojawily sie bledy. Do tego predkosciomierz nie dzialal, bo woda opanowala wszystkie styki i wtyczki... A jak mialem poldka to musialem isc na autobus bo gostek zalal modół i pozamiatał.

Wedlug mnie to tani chwyt bazarowych handlarzy samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...