Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpalił


powertrain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. 

Problem taki mi się pojawił że zaparkowalem auto i chciałem za chwile przeparkować i auto nie zapaliło? ???????????kręci rozrusznik i tak jakby w zaraz po przekreceniu chciał zapalić,na sekundę coś zaiskrzy ale nie odpali.  Mam 2 kluczyki . Próbowałem dwoma i nie da rady. Po przekreceniu stacyjki wydaje mi się ze nie gasną wszystkie kontrolki jak to było normalnie. ... nie miałem żadnych problemów do tej pory. .mam LPG ale przełączenie na benz czy gaz nie ma różnicy. 

Proszę o podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym na lpg też nie pali?

 

Pierwsze co, to trzeba sprawdzić jakie błędy pokazuje ecu, bo nikt wróżką nie jest...

 

Wydziergane z mojego ONEPLUS 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce odpalić . Włączając i wyłączając gaz nic nie pomaga...kręci i tak jakby na pół sek odpala ale nie całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalając auto "na gazie" i tak odpali Ci na benzynie. Na gaz przełączy się dopiero jak się nagrzeje. Jak chcesz odpalić zimny silnik na gazie to musisz przeczytac w instrukcji jak to zrobic. w stagu jest to tak:

1. klikasz i trzymasz p[rzycisk B/G

2. włączasz zapłon

3. puszczasz B/G

4. odpalasz auto - teraz odpali ci tylko na samym lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym na LPG może dłuuuugo kręcić. To nie PB.

U mnie jak padła pompka, to palił w trybie awaryjnym jak na pb. Może przez to że instalacja nowa- kto wie? [emoji4]

 

Kolega wyżej odpalił auto w awaryjnym, więc obstawiam że pompka albo padła albo się zawiesiła.

 

Wydziergane z mojego ONEPLUS 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Trzeba wsadzić nową i tyle 

Edytowane przez powertrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy, ale na pewno od temperatury. Powyżej +10 też nie mam problemu. Gorzej w zimę, ale też odpali. Czasami po 15 sekundach, a czasami po 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do pompki ale nie umiem jej wyjąć. Znalazłem ze trzeba ja przekręcić w odwrotna strone co wskazówki o parę stopni ale nie wiem jak i za co złapać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak zwykle musiałem coś popsuć o uwalil mi się ten kruciec w białym dekielku co się przewód zapinana.  Jeździłem pół dnia po szrotach ale nie ma u nas nic. W sklepie tylko z pompa cały ten dekielek.  Musiałem zamówić bo co innego ... komplet 550 z pompa nimieckiej firmy ..... 

Najlepsze jest to ze popiołem wtyczkę do pompy i przekrecilem zapłon . Na sek wytrysnelo paliwo tak jak powinno być i potem razem z rozrusznikem zaczęło lac konkretnie.  

Z nowu błąd ze nie sprawdziłem jak zdjolem przewód z paliwem czy działa pompa...mogła się odwiesic po moich próbach jej wyjecia. ..

Jak dostane jutro nowy komplet zamienię tylko górę i spróbuje odpalić  jak zapali na benz czyli to była jednak zwieszona pompa ,jak nie zapali to będzie duża nie wiadoma !

Nadal nie udało mi się przekręcić tego w baku żeby ją wyjąć. ...tj jakas masakra żeby to ręką przekręcić a do tego 3/4 paliwa w zbiorniku ..ja p.....e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...