Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic - zasady użytkowania


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2017 o 21:07, tomik77 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące pracy Tiptronica. Zauważyłem że gdy hamuje silnikiem do niskiej prędkości po czym nagle ostro wcisnę gaz następuje dosyć mocne uderzenie/szarpnięcie ze skrzyni. Odczucie jest takie jakby skrzynia przez moment zastanawiała się co zrobić po czym wrzuciła na sztywno bieg. Szczególnie często się to dzieje gdy ten manewr zrobię podjeżdżając pod górkę. Czy jest to normalne dla tej skrzyni?

Oczywiście, że mocne uderzenia i mocne szarpnięcia w tej sytuacji nie są normalne.  Obejrzyj fajny film o wymianie oleju: https://youtu.be/E1wRjCfgZYA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik spoko ;) szkoda że to nie audi z tipem bo mam podobny przebieg i tez olej nie był nigdy wymieniany :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz mu ostro gaz to aktywujesz kickdowna :wink: a tak serio czasami sie tak dzieje bo tip pod obciazeniem sam redukuje bieg - tip redukuje bieg pod gorke a ty mu w tym czasie cisniesz w pedal i potem Ci sie wydaje, ze dziwnie szarpie bo w tym czasie zmienial bieg i jest to raczej normalne zjawisko - ludzie tez bez przesady to nie sa nowoczesne skrzynie dwu-sprzeglowe tylko wynalazek , ktory ma ponad 25 lat ;-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie wiem czy to wada czy tez nie ale powiem o co chodzi. Skrzynia ładnie biegi przerzuca wszystko fajnie ale kiedy puszczam całkowicie nogę z gazu a potem znów przycisne szarpnięcie czuje. Czy to czas na wymianę oleju w skrzyni? Kolejna sprawa zjechałem przodem do garażu ( garaż w podpiwniczeniu) a później jak włączyłem wsteczny nie chcial ciagnac pomimo dodawania gazu Już myślałem ze będzie potrzebna linka ale po chwili wyjechal. Za każdym razem jak wcisnę wsteczny ładnie zaczyna się toczyć ale w tym przypadku niechcial podjechać tyłem co może być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał na pochylonej powierzchni? Sprawdzić stan oleju przede wszystkim, może być mało. Ruszać powinien i do tyłu i do przodu samoczynnie od razu po zwolnieniu hamulca.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi na równi po zdjęciu nogi z hamulca sam rusza do przodu i do tylu. Tak jak opisałem wcześniej zjechałem przodem do garażu i na wstecznym nie chciał się dźwignąć po dwóch może trzech próbach włączenia „R” poszedł. Jak mogę sprawdzić olej w skrzyni? Musiał bym korek odkręcić tak? Mam przelatane 300tys olej zapewne niebyl wymieniany. Narazie nic takiego bardzo niepokojącego się nie dzieje. Zamierzałem wymienić olej ale różnie mówią. Ze czasami wszytko ok a po wymianie może coś się zadziac. Może i wymienił bym olej ale powierzył bym w dobre ręce mechanika a nie pseudomechanika, a takich nie brakuje w okolicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...