Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze reflektorów - co to daje?


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o opinię czy jesteście zadowoleni z działania spryskiwaczy reflektorów. Czy jest to faktycznie przydatne czy raczej można sobie to odpuścić.

Chodzi o to że mam w swoim aucie spryskiwacze które nie działają i zastanawiam się czy to naprawiać.

Podejrzewam że nie mam ksenonów bo jest regulacja zasięgu świateł a światła mijania są raczej przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchy i inne robactwo tak samo się przykleja, płyn znika dużo szybciej. To jedyne co zauważyłem

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, piwoszek28 napisał:

Jak nie masz xenonu to na sensu spryski miEć ....

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

Przydatna sprawa żeby zimą jadąc po zasyfiałej drodze nie mieć dylematu- przecierać lampy co 100 km czy jechać na świeczkach bo reflektory są kompletnie zarzucone brudem. Jeżeli spryski są na pokładzie to warto się przyjrzeć czemu nie działają, ale dokładać przy tych cenach części raczej bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, xsebo1 napisał:

Ogólnie to duży plus, żeby bixenon zagościł. Każdy baran podbije przegląd

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? Z jakimi modyfikacjami się to wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? Z jakimi modyfikacjami się to wiąże.
Lampy przerobić u Gwerty, bixenon robi robotę. Może pasek led flex? Niby powinien być samopoziom, ale w a6 c6 mam ustawianie tylko raz po odpaleniu. Coś na wzór tego automatycznego ustawiania było na forum

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xsebo1 napisał:

Lampy przerobić u Gwerty, bixenon robi robotę. Może pasek led flex? Niby powinien być samopoziom, ale w a6 c6 mam ustawianie tylko raz po odpaleniu. Coś na wzór tego automatycznego ustawiania było na forum

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Myślałem że wystarczy włożyć żarówki xenonowe i po sprawie a tu czuję że jakieś grubsze rezanie by było. No nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektory od h7 są małe, nie odprowadzą takiego ciepła i wypalą odbłyśniki. Trzeba lampę rozkleic, nawiercic otwór pod nowy projektor i zastosować odpowiednie gumki dystansujace. Wyciągnąłem projektory h7 do czyszczenia i nie podjął bym się takiej przeróbki, za dużo pindolenia, poprawek, latania do auta itd. Koszta od 700 zł jeżeli ceny się nie zmieniły

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę się podpiąć pod temat :

mam audi a4 b6 avant z 2004r. , i niestety nie posiadam spryskiwaczy reflektorów :(

I teraz mam do was pytanie : co najlepiej w takim układzie zrobić ?

1. Przerabiać wszystko ( wycinać zderzak/wymieniać zderzak z instalacją , osprzętem itp.. )

2. Zakładać coś innego ?

3. Zostawić tak jak jest.

Zależy mi przede wszystkim na tym jak cenowo prezentują się te opcje .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę się podpiąć pod temat :
mam audi a4 b6 avant z 2004r. , i niestety nie posiadam spryskiwaczy reflektorów [emoji20]
I teraz mam do was pytanie : co najlepiej w takim układzie zrobić ?
1. Przerabiać wszystko ( wycinać zderzak/wymieniać zderzak z instalacją , osprzętem itp.. )
2. Zakładać coś innego ?
3. Zostawić tak jak jest.
Zależy mi przede wszystkim na tym jak cenowo prezentują się te opcje .
Pozdrawiam
Po co potrzebujesz sprysków?
Co lepsze? Sprawdź ceny. Jeżeli dostaniesz zderzak ze spryskami w kolorze i dobrych pieniądzach to czemu nie

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc , chciałbym mieć komfort przy większych trasach .

Tak jak kolega wspomniał kilka postów wyżej , że albo co 100km będę robił przerwę na czyszczenie albo zakładać.

Z tego co patrzyłem po róznych portalach za zderzakami to wniosek jest jeden = nie opłaca się.

Pytam się z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 lat robię trasy po tysiąc kilometrów i zatrzymałem się tylko raz. Przednia szyba i lampy zaklejone tak owadami, że nic nie widziałem. Myjnia dała radę, ręcznie nie idzie zmyć tłuszczu. Ale jak kto lubi [emoji3]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski lamp dobre zimą, bo z soli umyją i jesienią, jadąc po zabłocobych drogach przez ciężarówki wożące buraki.Nie trzeba nocą co chwilę stawać i czyścić szmatą.

Wiosną i latem zbędne.

Takie moje zdanie posiadacza takowych sprysków.

Czasami idzie za dużo płynu, ale wystarczy poznać jak i kiedy one działają,wtedy zaoszczędzimy na płynie.

Odpowiednie operowanie manetką i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...