Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Garażowanie auta zimą


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam możliwość parkowania samochodu w podziemnym zamkniętym garażu pod galerią handlową. Jednak naczytałem się informacji, że zimą gdy na drogach zalega sól, garażowanie auta w dodatnich temperaturach przyspiesza proces korozji. Z jednej strony wygoda, bo bez odśnieżania i skrobania szyb, ale jeśli ma auto zardzewieć, to wolę stawiać pod chmurką. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą ogrzewany garaż to nie jest dobre rozwiązanie.

Ale jak zaraz będziesz sprzedawał auto to bym się tym nie przejmował.

Bo chyba do końca życia jeździł nim nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję być ostatnim właścicielem auta, dlatego pytam :) Skoro tak mówisz, to chyba jednak zrezygnuję z tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, po zimie auto Ci nie zgnije :decayed:jeśli konserwacja jest ok to nic mu nie bedzie. Wiesz mi wejść w zimie to auta bez odśnieżania bezcenne :kox:Ja parkowalem pod chmurką teraz mam garaz i nigdy więcej stania pod gołym niebem. Jak wyjeżdżam do pracy a na aucie zero śniegu zero zamarznietych szyb i te spojrzenia sąsiadów z taka zawiścia że muszą skrobac a ja nie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem co począć :D może na jedną zimę spróbuję jak to jest, będę miał porównanie z trzymaniem pod chmurką. Przyznam, że do tego garażu miał bym jakieś 10 minut spacerem, ale to zawsze lepiej przespacerować się kawałek niż stać i skrobać szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że szybciej się pozbędziesz auta niż ruda zacznie robotę.

W końcu to B5 a nie pierwsze "fechrari"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 i tak Ci zardzewieje i tak w pewnych miejscach, bez względu na to, czy pod chmurką, czy w garażu. Ten typ tak ma.

A jeśli jeszcze Ci nie zardzewiało, to możliwe, że już było robione. 

Poza tym garaż galerii handlowej raczej ogrzewany nie jest. Nawet zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w końcu zardzewieje. Ale jak czytam na różnych forach takie informacje, że przez garażowanie auta zimą w dodatniej temperaturze korozja znacznie przyspieszyła, to człowiek zaczyna się zastanawiać :) Taki garaż nawet jak nie jest ogrzewany, ale jest zamknięty, to i tak utrzymuje się w nim temperatura rzędu kilku stopni na plusie. Jedynie typowy blaszak będzie wewnątrz utrzymywał ujemną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...