Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Soczewki z b8 polift


lasic89

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się ogarnąć linię poziomą [emoji4] po małych poprawkach lewego jet równo tak jak być powinno [emoji4]
Pozostaje sprawdzić na drodze i ustawić odpowiedni zasięg.
20171029_184919.jpg
20171029_184928.jpg
20171029_184937.jpg
To jeszcze napisz proszę co i jak zrobiłeś.



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując moją walkę ze zbyt wysoko świecącymi bixami

w obydwu reflektorach wyjąłem projektor, dodatkowo w lewym który świecił nieco wyżej wypiąłem silniczek z uchwytu, lekko pociągnąłem go do siebie i pokręciłem po pól obrotu w prawo i w lewo, bez projektorów podłączyłem reflektory i przeszedłem procedurę ustawiania w Vagu. Poskładałem wszystko w odwrotnej kolejności ustawiając projektory w takim samym położeniu na adapterach.

Teraz jak już widzieliście świecą idealnie na tym samym poziomie skręcone na max w dół.

Co do zakrzywienia o które pytał lasic89  nic nie robiłem z przesłonami. Jeżeli cały czas masz tą łódkę, może warto wyjąć projektory i sprawdzić jak wygląda przesłona? Może jest lekko wykrzywiona wklęśnięta do środka i w momencie gdy końce będą odchylone od odbłyśnika powoduje to u Ciebie efekt łódki.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bknz napisał:

Reasumując moją walkę ze zbyt wysoko świecącymi bixami

w obydwu reflektorach wyjąłem projektor, dodatkowo w lewym który świecił nieco wyżej wypiąłem silniczek z uchwytu, lekko pociągnąłem go do siebie i pokręciłem po pól obrotu w prawo i w lewo, bez projektorów podłączyłem reflektory i przeszedłem procedurę ustawiania w Vagu. Poskładałem wszystko w odwrotnej kolejności ustawiając projektory w takim samym położeniu na adapterach.

Teraz jak już widzieliście świecą idealnie na tym samym poziomie skręcone na max w dół.

Co do zakrzywienia o które pytał lasic89  nic nie robiłem z przesłonami. Jeżeli cały czas masz tą łódkę, może warto wyjąć projektory i sprawdzić jak wygląda przesłona? Może jest lekko wykrzywiona wklęśnięta do środka i w momencie gdy końce będą odchylone od odbłyśnika powoduje to u Ciebie efekt łódki.

 

co do przesłon to też nie będę nic kombinował bo u Ciebie też wspomniana "łódka" występuje :) - i to mnie cieszy

20171029_184937.jpg

zaznaczone strzałką w którym miejscu zaczyna minimalnie wznosić jak u mnie

20171029_184919.jpg

a tutaj zaś widzę strumień z prawej lampy, taki jak u mnie i który mnie bardzo wnerwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 22:48, lasic89 napisał:

co do przesłon to też nie będę nic kombinował bo u Ciebie też wspomniana "łódka" występuje :) - i to mnie cieszy

20171029_184937.jpg

zaznaczone strzałką w którym miejscu zaczyna minimalnie wznosić jak u mnie

20171029_184919.jpg

a tutaj zaś widzę strumień z prawej lampy, taki jak u mnie i który mnie bardzo wnerwia...

Ja mam taki balagan. Może ktoś poradzić jak się pozbyć tych wzniesień na jednej i drugiej lampie?

z góry dzieki

B577E5CD-AE1A-450D-A381-ED8680CC5931.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to ktoś Twoje przesłony boszką potraktował ewidentnie toś tam nie pasuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2018 o 21:02, Łukaszbl napisał:

Ja mam taki balagan. Może ktoś poradzić jak się pozbyć tych wzniesień na jednej i drugiej lampie?

z góry dzieki

B577E5CD-AE1A-450D-A381-ED8680CC5931.jpeg

Taki zestaw kupiłem z forum. Nie rozkręcałam zestawu. Proszę o sugestie czym regulować? Przesłoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taki zestaw ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 09:58, Łukaszbl napisał:

Taki zestaw kupiłem z forum. Nie rozkręcałam zestawu. Proszę o sugestie czym regulować? Przesłoną?

Ewentualnie wymiana całej przesłony np na 167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, michcio28810 napisał:

Ewentualnie wymiana całej przesłony np na 167

Właśnie mam 167. 

Jak patrzę na przesłonę z boku to profil przesłony nie jest płaski z załamaniem. Od załamania w prawo i lewo linia przesłony opada 

chyba nie jest to do ustawienia:-/

wyjalem soczewkę z odblysnikiem, podpiąłem poza lampa i widzę ze nic się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poliftowe soczewki b8 mają  w większości przypadków numer przesłony 055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2018 o 19:54, piwoszek28 napisał:

Czy te soczewki z b8 lepiej świecą niż regenerowane z b6 ??

Wg mnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 22:26, foni napisał:

czy to tak ma wyglądać  ?!?!?

 

image;s=644x461.webp 31 kB · 6 pobrań

Tak,jak nie zrobisz tej dziury to soczewka dobrze się nie osadzi w lampie i będzie problem z jej ustawieniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...