• Ogłoszenia

0
Dinson

[AFN] Problem z ogrzewaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Dinson    0

Witam,

Od jakiegoś roku mam problem z ciepłym/gorącym powietrzem przy ogrzewaniu w Audi A4 B5 1.9 TDI AFN '99 Sedan. Jeśli chcę ogrzać samochód nawet na w pełni dogrzanym silniku to przy ustawieniu mocy nawiewu powyżej 2 kresek zaczyna lecieć coraz chłodniejsze powietrze. Wymieniony został termostat i wymieniłem płyn chłodniczy na nowy. Niestety zbliża się zima, a w aucie podczas dużych mrozów nie czuję się zbyt komfortowo. Moja wstępna diagnoza to jakiś problem z nagrzewnicą, ale z drugiej strony skoro do 2 kresek czy przy dwóch kreskach mocy nawiewu wydobywa się bardzo ciepłe powietrze to już sam nie jestem niczego pewien. Czy któryś z forumowiczów miał taki problem? Bardzo bym prosił o pomoc.

PS. Dodam, że u znajomego w Avancie '98 z tym samym silnikiem już przy niedogrzanym silniku wydobywa się bardzo gorące powietrze w zimie czy przy niskich temperaturach.

Pozdrawiam,

Dinson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    mszark    0

Ja miałem podobny problem, na szybę leciało letnie, a niżej zimne. Brakowało gąbki na klapach sterowania powietrzem. Po obklejeniu klap można się rozbierać. Oczywiście żeby to sprawdzić trzeba wyjąć deskę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    SzeFFo    0

Również stawiam na klapy. Jak już ściągniesz deskę to sprawdź w jakim stanie jest nagrzewnica, jak klęknie za jakiś czas to po co robić to samo dwa razy. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dinson    0

Czyli tak jak się spodziewałem Panowie... nie uniknę ściągania kokpitu. Będę działał w najbliższym czasie. Gdyby ktoś miał coś jeszcze do przekazania to bardzo proszę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Hezen    3
    Czyli tak jak się spodziewałem Panowie... nie uniknę ściągania kokpitu. Będę działał w najbliższym czasie. Gdyby ktoś miał coś jeszcze do przekazania to bardzo proszę

Przed rozbieraniem wejdź w kody serwisowe klimatronika.

Może klapa temperatury ma błąd potencjometru lub silniczka, albo się przycina.

Żeby zobaczyć w jakim stanie są klapy wystarczy w klimatroniku ustawić nawiew na kratki środkowe i wtedy rozbierać.

Po odkręceniu tunelu środkowego oraz konsoli można zdjąć całą deskę wraz z poduszką i plastikami nawiewu. Wtedy przez otwartą klapę centralną można ocenić stan klapy regulującej temperaturę.

Wysłane z OP3T

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dinson    0

Dzięki śliczne panowie. Rzeczywiście problem był z klapą temperatury. Z powyższym filmikiem - przyjemna robota ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta