Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe mieszkanie od Developera


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, który jesteś rocznik, ale może faktycznie należy się wstrzymać z kupnem mieszkania, pomieszkać jeszcze chwilę z rodzicami i odłożyć więcej kasy na coś większego. 3 pokoje w 50m2 to naprawdę nie jest dobry pomysł.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rozstawu mieszkania. Mój kolega ma mieszkanie 50 m2 i posiada 3 pokoje i wcale źle to u niego nie wygląda Jak mówi,że mieszkanie ma tyle m2 to ludzie się dziwią ponieważ wygląda na o wiele większe. Chociaż rzecz jasna 60 m2 na 3 pokoje to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. 

Polecałbym jeszcze zorientować się czy mieszkanie ma rachunek powierniczy. Niby jest to obowiazkowe, ale wielu deweloperów tego nie udostępnia. A jest to ważne zabezpieczenie w kupnie

http://pzfd.pl/zakup-mieszkania-rynku-pierwotnym-2/

Edytowane przez krl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak koledze się te 50m2 rozciągło, ale ja mieszkając jeszcze z rodzicami mieliśmy (rodzice dalej mają) 64m2 - 3 pokoje i uważam, że to jest dobry metraż. Ale jak obecnie rodzice zostali sami na tym metrażu to ojciec z 3 pokoi zrobił 2 i wcale nie uważam, żeby to było jakieś kosmicznie duże mieszkanie. Co do tych rachunków powierniczych to raczej jak bank będzie udzielał kredytu to sobie dewelopera sprawdzi na dziesiątą stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jesteś kawalerem to ekonomiczniej jest mieszkać z rodzicami i odkładać na wkład własny lub wykończenie mieszkania. Kredyt lepiej wziąć po ślubie ale przed dziećmi. Wtedy macie wyższą zdolność i po drugie razem się wspólnie dorabiacie więc żadne z dwojga nie czuje się jak na utrzymaniu. Zawsze lepiej kupić większe gdzie spokojnie dzieci porozkładasz.

Teraz stopy procentowe są bardzo niskie, już niższe nie będą więc jak będziesz brał kredyt niedługo to zrób sobie kalkulację jak będzie rata wyglądała jak wibor wzrośnie o np. 3 pp (punkty procentowe) żebyś się nie zaskoczył niemiło za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już mieszkanie, 49 metrów 2 pokoje plus kuchnia osobno, wywnioskowałem, że nie będę kupował mieszkania za 270 tysięcy bo po pierwsze nie dostałbym tyle kredytu, po drugie nie dałbym rady wykończyć tyle metrów a po trzecie nawet jak będzie dwójka dzieci bo więcej nie planuje to jakoś się da radę na pewno ? 

A z rodzicami mieszkać to też nie jest łatwo odłożyć bo wszystko samemu trzeba płacić oprócz jedzenia i grzania a auto utrzymać, ubezpieczenie, jakieś swoje inne pierdoły to też kosztuje a tak siedzieć i ani grosza nie wydać to dla mnie bez sensu. Słuchać pierdolenia rodziców itp itd to już lepiej iść do mieszkania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

można wiedzieć ile takie mieszkanie kosztuje w Rzeszowie i czy kupiłeś nowe czy używane??

Ja kupiłem nowe, wyszło mi w przybliżeniu 220 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiaudi napisał:

Rzeszów tani jest

No tu nie mogę się zgodzić. Ceny coraz większe, ceny doganiają największe miasta, jeszcze chwilę i wszędzie będzie tak samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tam się przeprowadza i mówił że jest tanio, zapytam ile dokładnie za metr płacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiaudi napisał:

Kolega tam się przeprowadza i mówił że jest tanio, zapytam ile dokładnie za metr płacił

Zależy co, wynajem jednego pokoju w granicach 600-800 zł a kawalerka 1300-1500 ja wiem czy tak tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎15 o 11:24, k232 napisał:

Kupiłem już mieszkanie, 49 metrów 2 pokoje plus kuchnia osobno, ... po trzecie nawet jak będzie dwójka dzieci bo więcej nie planuje to jakoś się da radę na pewno ? 

Zdaję sobie sprawę, że w Polsce tysiące rodzin mieszka w kawalerkach ale nie wmawiaj sobie, że 2pokoje ( ok. 50 m.kw. ) jest dobre dla rodziny 2+2.

Takie mieszkanie jest wystarczające dla singla lub pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...