Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic błąd convertera


Jacksonaia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem A4 B6 3.0 Q w automacie - Tiptronic. Nie miałem przy sobie komputera przy zakupie samochodu a świecący check właściciel tłumaczył wypadaniem zapłonów przez LPG. Sprawdziłem go wkoncu Vagiem i jest problem.

Błąd wypadania zapłonów był i faktycznie przez gaz bo przy benzynie problemy nie występują.  Natomiast check swiecił sie głownie przez błędy skrzyni biegów :( 

17125 - Torque Converter Clutch Circuit Performance or Stuck Off

czytałem już o tym troche, natomiast zastanawia mnie tylko czy to na pewno konwerter do wymiany ? skrzyni pracuje dobrze nie miesza, nie szarpie, ciagnie nawet pod lekka górke. 

Czasami do tego mruga się ESP i wychodzi błąd jednak nie z tym w sumie związany, czy to może mieć coś wspólnego czy konwerter mnie czeka, w najlepszym przypadku wymiana oleju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem A4 B6 3.0 Q
17125 - Torque Converter Clutch Circuit Performance or Stuck Off
czytałem już o tym troche, natomiast zastanawia mnie tylko czy to na pewno konwerter do wymiany ?


Miałem to samo.
Masz kilka wyjść.
Generalnie nie spina sie lockup w konwerterze. To nawet chyba jakaś wada tych konwerterów. Wg diagnozy lecą uszczelnienia którymi sterowane jest sprzęgło po czym ono nie jest dociskane i palą się okładziny.
Można regenerowac. Ja chyba w Midparts 730zł kosztowało z 6 lat temu. Robota u mechanika kolejny 1000. Ogólnie mnie wyszło 2400 z olejami filtrami przegladem silnika simmeringami spawaniem plecionki wydechu itd itp. Silnik był na stole to trebabyło porobic.
Możesz kupić nowy.
Możesz doraźnie wymienić olej i filtr i pojezdzic bez pałowania na biegach 4 i 5 przez długi czas bo istnieje małe ryzyko przegrzania skrzyni. Generalnie myślałem że spadnie zużycie paliwa ale jakiegoś spektakularnego spadku nie było.
Przy okazji 5hp19 lockuje się tylko na biegach 4 i 5.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...