Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariuje centralny zamek i światła awaryjne


michal_w93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum.

Mam problem z moją A4 B6 1.8T BFB.

Podczas jazdy słychać zamykanie centralnego zamka w tylnych drzwiach. Wynikiem tego jest zapalenie się całego oświetlenia wewnątrz auta oraz zapalają się i mrugają światła awaryjne. Muszę wyłączyć awaryjne ręcznie i po jakimś czasie znów to samo. Zamykając samochód z pilota oświetlenie nie gaśnie, dopiero gdy zamknę auto mechanicznie z kluczyka...

Czy to będzie wina modułu komfortu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze jest suchu jeszcze nic nie znaczy. Moze poprostu jego czas minal. Zobacz jaki masz nr i popros kogos kto ma taki sam o przepiecie do Ciebie.

Mialem kiedys b6 z takimi objawami i modul byl suchy, kupilem drugi i jak reka odjal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi moduł o takim samym oznaczeniu, niestety dalej to samo...

Ciekawi mnie to, że jak wyjmę bezpiecznik od modułu komfortu(24) to mogę jeździć cały czas i nic takiego się nie dzieję... Co prawda nie działają mi niektóre funkcję, takie jak el.szyby, klapa bagażnika i automatyczne oświetlenie po otwarciu drzwi, ale podczas jazdy nie slychać cyknięcia centralki i niezapalają się awaryjne...

Wyjmowałem bezpiecznik 38 od centralnego zamka ale dalej to samo...

Nie wiem, co mógłbym jeszcze zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 19:50, michal_w93 napisał:

Kupiłem drugi moduł o takim samym oznaczeniu, niestety dalej to samo...

Ciekawi mnie to, że jak wyjmę bezpiecznik od modułu komfortu(24) to mogę jeździć cały czas i nic takiego się nie dzieję... Co prawda nie działają mi niektóre funkcję, takie jak el.szyby, klapa bagażnika i automatyczne oświetlenie po otwarciu drzwi, ale podczas jazdy nie slychać cyknięcia centralki i niezapalają się awaryjne...

Wyjmowałem bezpiecznik 38 od centralnego zamka ale dalej to samo...

Nie wiem, co mógłbym jeszcze zrobić...

I jak Michał - uporałeś się z tym? mam podobne objawy. Samochód stał nie używany i po rozładowaniu się akumulatora zaczęły się cyrki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze uporalem się, chociaż musze jeszcze trochę km przejechać żeby się upewnić.

Okazalo się ze któryś sensor zderzeniowy zaczął wariowac. Co ciekawe przy włączaniu zapłonu zamiast kontrolka od air bag palić się i po chwili gasnąć, to mrugala i dopiero gasla. Trzeba było wprowadzić nowy program do.modułu komfortu i póki co jest dobrze. Zobaczymy jak długo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, pozostała mi wymiana sensorów. Myślę,  że któryś powodował zwarcie i stąd te cyrki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2017 o 20:38, michal_w93 napisał:

Trzeba było wprowadzić nowy program do.modułu komfortu

co to znaczy wprowadzić nowy program do MK???

moduł MK chyba nie ma takich możliwości, bo jeśliby miał, to można byłoby każdy moduł programować z wersji low na high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...