Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z fabryczną instalacją radia chorus


jakujak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum. Poszperałem ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.

Sprawa wydaje się dosyć prosta no ale niestety z car audi to jestem zielony. Problem przedstawia się następująco:

W mojej B5 z 98r miałem podłączone niefabryczne radio Blaupunkt Modena rd148 w którym i tak nie działało cd.

Mam oryginalne radio audi Chorus Blaupunkt które chciałbym podłączyć...no i pewnie standard czyli nie działają tylne głośniki.

Na załączonych fotach widać że brązowa kostka posiada piny na wszystkie głośniki (sprawdziłem kolory przewodów z tyłu i przodu), a fabryczne radio

jedynie 4 piny na środku na przednie głośniki. Czy to radio trzeba jakoś specjalnie przekodować na Chorusa?

Głośników jest w sumie 6, z przodu 2x tweetery, 2x w drzwiach, z tyłu 2x w półce chyba aktywne bo wyglądają inaczej niż te w drzwiach.

Wydaje mi się że ktoś wcześniej coś przerabiał lub przekodowywał radio pod tego blaupunkta modena, chyba że mówię głupoty to bardzo proszę szanownych forumowiczów obcykanych w temacie o

poradę jak włączyć tył. Dziękuję i pozdrawiam. W załączeniu zdjęcia (1 - złącza w radiu chorus, 2 - wtyczki które zastałem po wyjęciu radia, dodatkowy zielony kabalek podlutowany, dodatkowy czarny od czegośc co się wpinało w antenę, sperator antenowy?, 3 - obezna instalacja przywrócona do fabrycznej)

EDIT 1. Dołączyłem zdjęcia tylnych głośników.

EDIT 2: Z tego co się zorientowałem zielony przewód na drugim zdjęciu był podlutowany pod 12V i wpięty w pin w kostce który odpowiada za 12V po stacyjce (nie działało), a czarny przewód wpięty w pin odpowiadający za sterowanie anteną i jest to separator. Teraz działa tak samo dobrze i łapie wszystkie fale jak z wpiętym separatorem.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

15102017228.jpg

15102017229.jpg

Edytowane przez jakujak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem chyba tkwi w tym że nie mam więcej żadnych kostek w instalacji, sprawdzałem głęboko wymacując czy czegoś tam jeszcze nie ma i nic. Jest tylko kostka czarna, brązowa i wyjście od anteny...

Czy były jakiekolwiek fabryczne radia w audi o szerokości 22cm z wyjściem z radia na 4 głośniki? Bo wygląda to jak standardowa instalacja jak w każdym innym aucie po "normalne" radio.

Ewentualnie czy rozwiązaniem tego problemu delikatnie obchodząc temat nie byłoby dołożenie jakiegokolwiek wzmacniacza 2 kanałowego na tył i podciągnięcie kabelków do przodu które podłączyłbym pod wyjście w radiu w którym powinna być kostka mini iso. Jest tam chyba wyjście na sterowanie wzmacniacza, zasilanie i głośniki jeżeli dobrze wyczytałem w internetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...