Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw najodpowiedniejszy :)


pawelp1320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w sprawie nagłośnienia w moim Audi A4 B5, sedan. Więc tak, postanowiłem trochę podrasować audio z tego powodu że nie jestem zadowolony z obecnego :-/ . Mam radyjko Alpine 101r (daje bardzo dobrze jak się domyślacie :-) ) , głośniki z przodu z powodu awarii oryginalnych mam od Opla (trochę niebardzo) z tył mam oryginał Audi. Teraz tak, chciałbym założyć nagłośnienie Bose ale zastanawiam się czy nie dać samych głośników Bose a suba kupić oddzielnie jakiś lepszy. Bo ja lubię dosyć mocny bas, nieraz bardzo mocny i nie wiem czy ten z Bose by mi odpowiadał. Radzilibyście kupić subwoofer pasywny i podpinać do wzmacniacza z Bose czy lepiej kupić aktywny z wbudowanym wzmacniaczem i tamten zostawić tylko dla głośników albo nie wsadzac go wcale? Zależy mi na dobrym graniu i zaje...ym basie więc wiecie :) .

PS. Ostatnio siedziałem w Jaguarze XF i tamten miał oryginalny subwoofer (pod kołem zapasowym chyba) i muszę powiedzieć że było czuć jak tylne siedzenia wibrują i dla mnie to było to. Mocny konkretny bas a i głośniki dobrze dawały. 

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez pawelp1320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable o większym przekroju. Wzmacniacz , a do nich odpowiednie głośniki . Bose za słabe jeśli chcesz mieć Mocny bass. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo powiem wam szczerze że zależało mi trochę na tych glosnikach Bose bo znajomy chce mi je tanio sprzedać :/ zresztą cały zestaw ma jak coś. Dlatego chciałem głośniki Bose zostawić ( napewno lepsze od tego co mam teraz ) i założyć subwoofer aktywny w bagażniku 

Edytowane przez pawelp1320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz mieć bas to ci z tego zestawu bose tylko przednie głosniki zostaną, ewentualnie tylne jak zrobisz samodzielnie instalacje pod radio niefabryczne, pod fabryką potrzebny jest wzmacniacz, bo to głosniki aktywne, jak wydzielisz z niego sub fabryczny to bedą 4 głosniki i twój sub, jak zostawisz ori sub i dodasz swój to będzie kaplica w brzmieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację samemu da radę zrobić bo mam znajomego co to ogarnie, ale tego co zrozumiałem to w moim radiu po zrobieniu samemu instalacji założę przód + tył Bose (same głośniki) bez wzmacniacza i dodatkowo jakiś wybrany przeze mnie sub do bagażnika? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo nie robiłem tego wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo nie napisałem jeszcze że ten subwoofer który planuję to skrzynka basowa albo tuba, a nie tylko zamiana głośnika na inny w subie Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bose ci do tego nie potrzebne, wystarczą same głosniki w drzwi jak niechcesz zmieniać na jakieś 16ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwi i w półkę bo to przedlift. Czyli Kowi87 jak proponujesz tak prosto mówiąc? Zostawić głośniki takie jakie mam (podpięte bezpośrednio pod radio niefabryczne) i wrzucić skrzynkę do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym dał standardowo i najłatwiej jak idzie.
Wzmacniacz  4 kanały, dwa kanały ciągniesz odpowiednio do przednich drzwi (Lewych i Prawych) i wkładasz tam głośniki np. jakiegoś Rockforda 130mm jeśli nie chcesz się bawić w przerabianie. Następne dwa kanały mostkujesz i dajesz na skrzynie w bagażniku.
Bose i jego przeróbkę bym odpuścił bo to na moje strata czasu.
A jak masz bose za dobry hajs to weź i pogoń dalej.

Edytowane przez Brzeziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...