Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazówka temperatury skacze...


Protonus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z układem chłodniczym a mianowicie zauważyłem że czasami podczas jazdy wskazówka jest na 90 stopniach a po chwili może spaść do końca a później sama podiesie się do tych 90...co to może być czujnik się kończy czy termostat....dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma w kompie żadnych błędów, to zrobiłbym test zegarów przez vaga czy są sprawne. Termostat raczej bym odpuścił dlatego że jakby był padnięty faktycznie to albo by wskazówka temperatury się wcale nie podnosiła albo by się podniosła przykładowo do 70stopni i stała w miejscu. Jeśli podepniesz samochód pod komputer to powinno pokazać awarię czujnika temperatury nawet jeśli to jest błąd sporadyczny.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mialem taki sam problem ze skaczaca temp. na poczatku nie bylo bledu po jakims czasie wyskakiwaly 2 bledy, jeden w silniku drugi w zegarach. winny byl czujnik temp cieczy ori audi 105zl pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mi też wyskoczyły błędy na zegarach jakiś czujnik..mój mechanik mówił żeby to póki co zostawić jak się już całkiem rozwali to już wymienić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tylko ori czujnik w serwisie. Ja kupilem niby ori z allegro to miedzy zegarami a komp auta oszukiwalo o 8stopni i co chwile lekko wskazowka opadala mi... oddalem go kupilem w ASO i jest dobrze oszukuje o 1stop tylko. na takich rzeczach nie ma co oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykałem się z podobnym problemem od pewnego czasu tyle że u mnie podczas jazdy wskazówka podnosiła się do maksymalnie 70 stopni (zależy jaka temperatura była na zewnątrz), a gdy przykładowo zaparkowałem samochód pod domem i chwilę silnik pracował na biegu jałowym, to wskazówka podnosiła się do tych 90 stopni i trzymała temperaturę. Ostatnio zawiozłem samochód do mechanika na wymianę rozrządu i oleju, powiedziałem mu żeby wymienił mi przy okazji ten czujnik, bo temperatura wariuje. Okazało się że nie dość że czujnik był uszkodzony to jeszcze termostat na dodatek się rozleciał,jednak usterkę termostatu zdiagnozował dopiero na samym końcu roboty, gdy układ nie mógł się odpowietrzyć.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2017 o 02:33, hidden22 napisał:
  • 1x czujnik nr. 059919501A
  • 1x oring nr. N90316801
  • 1x klamra nr. 032121142

Nowa klamra nie jest potrzebna, na starej będzie się trzymać. Oring koniecznie nowy. Ostatnio wymieniałem u siebie i na allegro oryginał ze znaczkami audi i VW dostępny za 49zł. 

059919501A_MA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...