Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskretne granie w b8 by REIKEB, nie mogło być inaczej :D


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Tradycji musiało stać się za dość :D w b5 było granie tu mamy filmik --> Car audi b5 reikeb

                                                          w b6 też było granie już trochę grubiej i kilka zawodów wygrane --> B6 dB drag by reikeb

Teraz przyszła pora na podrasowanie seryjnego grania w b8. Na miejscu inżynierów audio nie dopuścił bym się nawet takiej zbrodni jak zrobili odnoście jakości dźwięku podstawowego systemu audio... :facepalm:

Ogólnie seryjne głośniki w drzwiach grają znośnie choć bez rewelacji, jedyny ich minus to zero niskich tonów, dla tego też zacząłem jak nigdy od nadrobienia niskich tonów bo u mnie to jest priorytet, musi być dobry , głęboki bass, takie zboczenie :wink:

Auto musi być użytkowe i za jakiś czas do wożenia rodziny więc zdecydowałem się na wykorzystanie lewego boczka bagażnika.

Zawitała w nim zamknięta obudowa od essy i głośnik znanej firmy DD Audio REDLINE DD210 S4 :jerk:

Untitled 2.jpg

Subwoofer jest zasilany dość budżetowym sprzętem, ale takie było założenie, mianowicie Crunch GPX1000.1D , 1x500Wrsm spokojnie wystarcza.

Untitled 1.jpg

Kilka zdjęć z montażu, oczywiście boczek został wygłuszony , kolejnymi etapami będzie wygłuszenie reszty bagażnika :

Untitled 3.jpgUntitled 1.jpgUntitled 4.jpgIMG-20171007-WA0000.jpeg

Bezpiecznik i konwerter:

Untitled 3.jpgUntitled 2.jpg

Untitled 2.jpg

Efekt końcowy taki jak zaplanowany czyli dyskretne granie :D

Untitled 1.jpg

Wleciał też przedni system:

Untitled 1.jpgUntitled 2.jpgUntitled 3.jpg

Narazie tyle, kolejne moje dłubanie będę wrzucał na bieżąco :)

A tu filmik na szybko jak sub sobie radzi :

Pozdrooo  :audi:

 

Edytowane przez reikeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :) wrzucales jakąś watoline do skrzynki? Jeżeli nie to spróbuj, zupełnie inny efekt w tak małej skrzynce. Co do głośników to bierz mki. Ja upalam x165 Evo i jest ogień, ale mki tez robią robotę bo słuchałem :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2017 o 12:25, misiek95 napisał:

Siema :) wrzucales jakąś watoline do skrzynki? Jeżeli nie to spróbuj, zupełnie inny efekt w tak małej skrzynce. Co do głośników to bierz mki. Ja upalam x165 Evo i jest ogień, ale mki tez robią robotę bo słuchałem :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie mam zamiar jeszcze władować jakąś watolinę do skrzynki tylko muszę zakupić , co do głośników to biorę audio systemy , powinny dać radę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lekki up, wjechał nowy konwerter który zrobił robotę i wyeliminował problemy :) do tego ori bezpiecznik audi i wyrezana obudowa do subika , teraz jest schludnie i dyskretnie :ad:

Untitled 3.jpgUntitled 2.jpgUntitled 1.jpg

Jeszcze filmik na szybko jak sobie sprzęcik radzi : 

 

Edytowane przez reikeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter skąd brałeś? Możesz podlinkować? A jaki miałeś wcześniej i co Ci się na nim działo? Ten chyba ma już wbudowany Remote, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić piec z dobrym hi input?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jaki piec? Jak nie ma wyjścia na czincze to co to da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o takim wzmacniaczu który ma wbudowany konwerter wewnątrz. Nawet remote nie trzeba ciągac bo niektóre piece mają włączone automatyczne wykrywanie sygnału. Wolał bym takie rozwiązanie bo te chinche jakiejkolwiek długości by nie były i jakości to jednak potrafią robić szumy. A wzmocniony sygnał ciężko jest zakłócić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pokazać o co chodzi? Jakiś link, czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi i wzmacniacz z takim wyjściem na wtyczkę jak np tutaj : http://allegro.pl/pioneer-gm-a3702-wzmacniacz-samochodowy-2-kanaly-i6967622959.html

 

Myślałem nad tym rozwiązaniem ale nie mogłem znaleźć wzmacniacza który by mi odpowiadał i miał takie wyjście więc został konwenter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 19:54, reikeb napisał:

Witam :hi:

Tradycji musiało stać się za dość :D w b5 było granie tu mamy filmik --> Car audi b5 reikeb

                                                          w b6 też było granie już trochę grubiej i kilka zawodów wygrane --> B6 dB drag by reikeb

Teraz przyszła pora na podrasowanie seryjnego grania w b8. Na miejscu inżynierów audio nie dopuścił bym się nawet takiej zbrodni jak zrobili odnoście jakości dźwięku podstawowego systemu audio... :facepalm:

Ogólnie seryjne głośniki w drzwiach grają znośnie choć bez rewelacji, jedyny ich minus to zero niskich tonów, dla tego też zacząłem jak nigdy od nadrobienia niskich tonów bo u mnie to jest priorytet, musi być dobry , głęboki bass, takie zboczenie :wink:

Auto musi być użytkowe i za jakiś czas do wożenia rodziny więc zdecydowałem się na wykorzystanie lewego boczka bagażnika.

Zawitała w nim zamknięta obudowa od essy i głośnik znanej firmy DD Audio REDLINE DD210 S4 :jerk:

Untitled 2.jpg

Subwoofer jest zasilany dość budżetowym sprzętem, ale takie było założenie, mianowicie Crunch GPX1000.1D , 1x500Wrsm spokojnie wystarcza.

Untitled 1.jpg

Kilka zdjęć z montażu, oczywiście boczek został wygłuszony , kolejnymi etapami będzie wygłuszenie reszty bagażnika :

Untitled 3.jpgUntitled 1.jpgUntitled 4.jpgIMG-20171007-WA0000.jpeg

Bezpiecznik i konwerter:

Untitled 3.jpgUntitled 2.jpg

Untitled 2.jpg

Efekt końcowy taki jak zaplanowany czyli dyskretne granie :D

Untitled 1.jpg

Kolejnym krokiem poprawy dźwięku będzie wygłuszenie przednich drzwi i wstawienia systemu odseparowanego 2-drożnego pod samo radio gdyż do słuchania na co dzień nie ma potrzeby ładowania kolejnego wzmacniacza, przynajmniej na tą chwilę :decayed:

Zastanawiam się nad 3 systemami : 

-Audio System M165evo

-uDimwnsio El Comp 6

-Digital Designs EC6.5

Jak narazie moim faworytem jest audi system i pewnie w niego zainwestuję :D

Narazie tyle, kolejne moje dłubanie będę wrzucał na bieżąco :)

A tu filmik na szybko jak sub sobie radzi :

Pozdrooo  :audi:

 

 

 

WItaj też o takim czymś myślałem tylko że ja w boczku mam takie cuś?

24099649_1570478173013736_573517832_n.jp

 

A nigdzie nie mam subwoofer a także chciałbym mieć czysty i błęboki bass :) 

 

możesz coś zaradzić ?

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie masz suba w kole zapasowym ? Wydaje mi się że to co Ty masz to zmieniarka i jakiś wzmacniacz, ale aż tak w b8 się nie orientuje co wsadzali szczerze mówiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, reikeb napisał:

Hmm a nie masz suba w kole zapasowym ? Wydaje mi się że to co Ty masz to zmieniarka i jakiś wzmacniacz, ale aż tak w b8 się nie orientuje co wsadzali szczerze mówiąc :)

 

Właśnie nie mam nic w kole :D 

Tylko widziałem przy szybie no i przy drzwiach przód tył .

 

Ale zamierzam wywalić te głośniki i wsadzić coś innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ! 

W końcu znalazłem czas i ogarnąłem system przedni u siebie w b8 :)

Jest mega różnica od serii, zdecydowanie lepiej słychać wysokie tony, średni i pojawił się lekki bass z przodu :)

Untitled 1.jpgUntitled 2.jpgUntitled 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, misiek95 napisał:

I jak gra? :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo przyzwoicie i czysto, teraz słychać ładnie przód i lekki bass z tylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, reikeb napisał:

Bardzo przyzwoicie i czysto, teraz słychać ładnie przód i lekki bass z tylu :D

Ja będę niedługo zmieniał z przodu Tweetery na HS 25 PLUS i zwrotnice na FWX+. A do obecnych dokupie jakieś midbasy i chyba w tylne drzwi wrzuce;)

A Ty masz jakiś plan na tylne drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, powiem Ci szczerze że palnuje całkiem chyba tył wyciąć albo zostawić jak jest, dla mnie czasem wystarczy tylko dobry system z przodu i ładnie gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...