Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie 1.8 160km multitronic. Problem?


Matoki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi w 1.8 tfsi 160km multitronic 2008 rok, posiadam ja od 10 miesięcy. Jakbym nie jeździł to pali tyle samo 10l. Do miasta do najbliższych świateł mam 13km~ i do nich się wgl nie zatrzymuje od wyjechania z domu. Gdzie bym nie jedził i jakbym nie jeździł to i tak pali mi 10l. Sa momenty jak wracam z miasta do domu 15km~ to na fisie mam średnie nawet 5.5-6.5l/100 przy 80km/h, sa tez momenty ze pojadę w trase 200km wrócę do domu i następnie będę jeździł 300 km do miasta tylko a i tak spali mi 10l w końcowym efekcie. Od 1 wybicia do zapalenia się żyda tankuje zawsze jakoś 52-55l i robię dystans na tym paliwie 530-580km max.  Czy to jest normalne spalanie czy cos jest nie tak i gdzie tego szukać. Troche mnie to irytuje tak jakby auto miało zaprogramowane ze ma przejechać 550km i ma zapalić się rezerwa. W aucie nic nie puka nic nie stuka tylko to j**ane zużycie paliwa. Najwięcej przejechałem od wybicia do rezerwy 620km ale to naprawdę oszczędnie nawet nie robiłem kickdowna nie wyprzedzałem jak wariat zęby sprawdzić czy ma to jakiś sens. Okazało się ze nie ma to żadnego sensu bo czy będę katował przez 300km a przez 200km oszczędnie czy 500km oszczędnie to i tak zrobie te 550km~ -/+25km. Średnie spalanie zawsze mam od 6 do 8l/100 a rzeczywiste nawet przy 110 mam 6.5 na fisie także nie wiem o co chodzi.

Macie jakiś pomysł co to możne być ? Czy po prostu ten silnik EA888 kod silnika CABB jest tak zjebany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ma palić stary silnik TFSI, który ciągnie ponad 1,5tonową budę? :grin: Nie wiem w czym ty widzisz problem, naprawdę. Jakby mi ktoś powiedział, że mu 1.8TFSI pali równo dychę, to bym się zastanawiał czy czasem nie zaniża spalania. Odejmij sobie od wyniku z litr/dwa z faktu, że masz multitronica i robi się naprawdę fajny wynik jak na tak "starą" benzynę. To nie 1.4TeFeSreFeTDCI z 2017r, że spali 4,5 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 l / 100 km to wysokie spalanie na 160KM? :) Jak dla mnie jest całkowicie OK. Tym bardziej, że robisz krótkie trasy na zimnym silniku - ssanie, początkowo nieoptymalna temperatura, itp. 

Też jeździłem 1.8 TFSI z Multitronic-iem i miałem dokładnie tak jak Ty. 10/100 i ni grama mniej. Bardzo rzadko udawało mi się przejechać 600 km na baku. 

Zostaje zaakceptować. Albo założyć LPG :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l / 100km to wcale nie tak dużo :) też mam od  niedawna avanta z 1.8 TFSI i Multitronikiem. Tankuję co miesiąc do pełna(jeżdżę nim niewiele bo to drugi samochód) robię jakąś jedną dłuższą trasę(max 200km) + kilka razy gdzieś podjadę w okolicy miasta i pod koniec miesiąca rezerwa. Dodam, że sumarycznie nie przejadę nim więcej niż 400km miesięcznie :D tak, że Twoje 530-580km  od full do rezerwy jest wynikiem dość imponującym :) Może wynika to z faktu, że samochód daje mega frajdę z jazdy i lubię nim mocniej pocisnąć po obwodnicy i wtedy spalanie jest kosmiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik CDHB 160km ale w manualu i pali mi srednio w miescie 9-10 a nie mam lekkiej nogi jak jechalem Anglia-Polska-Anglia jeszcze pozwiedzalem troszke na dystansie 4000 tys kilometrow na trasie srednia wyszla 8l srednio jechalem miedzy 150-220km/h czasami i zdarzalo sie ze 80 i 120 no ale suma sumarum 10 trzeba liczyc jak by nie bylo czy to manual czy multitronic[emoji3] a jak chcesz oszczednie jezdzic to pozostaje klekot bez urazu do diesla[emoji3]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...