Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] hamulce stoją dęba, twardy pedał, samoistnie rosnące ciśnienie w układzie


malin.montana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem już wszędzie ale u nikogo nie znalazłem podobnej usterki.

Sprawa ma sie tak, ze w ojca b7 '07 2.0 w klekocie pewnego razu zaczęły wyskakiwać w trakcje jazdy błędy abs i esp a hamulce same przyhamowywały auto.

Oczywiście jak to ma w zwyczaju zbagatelizował problem aż raz hamulce tak chwyciły, ze auto zostało uziemione.

Dodam, ze cały problem jest tylko z przednią osią..

Na siłę na pierwszym biegu dojechał do najbliższego warsztatu paląc sprzęgło i tarcze.

Ok 'mechanicy' wjechali z nowym sprzęgłem, tarczami i klockami (fakt, ze papudraki przy okazji nie regenerowali zacisków i nie wymienili elastycznych pomijam)

Ich diagnoza czujnik na pompie abs (wtf???) i czujnik pod pedałem hamulca.

Przez miesiąc było spoko i sytuacja wróciła.

Stwierdziłem, ze olewam mechaników (zwłaszcza, ze z tego warsztatu nigdy nie odebrałem auta by wszystko było 100% si) i biorę to na siebie.

Czujnik pod pedałem faktycznie dali nowy ale zamiennik i 3C0.. Ok wsadziłem odpowiedni 1k2 i zniknął błąd abs.

Prawa strona dostała nowy przewód elastyczny i regenerację zacisku (obstawiałem, ze ciśnienie zostaje w elastycznych i zacisk nie odbija). Lewej strony nie zdążyłem bo auto było potrzebne rano. Następnego dnia ojciec dzwoni, ze jest to samo i znów grzeje sie bardziej prawe koło.. bez sensu ale Ok. Lewa strona wleci na dniach.

Vcds nie pokazał żadnych błędów związanych z układem hamulcowym, poza SAMOISTNIE ROSNĄCYM CIŚNIENIEM..

Przy spokojniej jeździe utrzymuje sie jak powinno -0.33 - 0.33. Po kilku gwałtowniejszych hamowaniach (mam wrażenie, ze po aktywacji esp również) ciśnienie samoistnie rośnie w reakcje jazdy. Po kilku kilometrach miałem już 6bar, zatrzymałem sie i stojąc na wolnych poszło do 11..

zgaszenie auta na dłuższą chwilę lub wdepnięcie pedału w podłogę na sile na jakiś czas pomaga lecz po chwili ciśnienie znów wzrasta..

Jakieś pomysły bo mi sie już kończą a 'mechanicy' 'oblatani' w vagach rozkładają ręce gdy słyszą, ze nie było błędów na vcdsie i mruczą, ze to bardzo ciekawe, drapiąc sie po brodzie..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze gdy podciągnę pedał stopą hamulce puszczają. Co prawda jest to ledwo wyczuwalny skok bo ze 2-3mm ale jak bez tego nie mogłem przepchać auta po placu tak po tym manewrze nie mam z tym problemu

Serwo?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij czujnik stopu i się przyjedź

Ale nie odpinaj go od kabla

uważaj bo podczas hamowania nie będzie działał ABS !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij czujnik stopu i się przyjedź

Ale nie odpinaj go od kabla

uważaj bo podczas hamowania nie będzie działał ABS !!!!!!

Co konkretnie podejrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie walne jakiegoś balona dużego kalibru ale może woda w układzie?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mojemu ojcu też się zablokowały hamulce w starym C5. Winą okazały się spuchnięte gumowe uszczelnienia w pompie hamulcowej. Może tym tropem warto iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie walne jakiegoś balona dużego kalibru ale może woda w układzie?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



Tyle litrów dota co sie przez niego przelało to na bank nie :D

Ostatecznie po prawej trzymał zacisk a po lewej puchł przewód. Esp próbowało to jakoś ogarnąć i stała cała oś. Tyle przeszedłem przez ten układ i poprawki po kimś, ze nowe serwo z pompą już sobie zostawiłem na wszelki wypadek :)
Najbardziej jestem cięty na warsztat, który robił hamulce za pierwszym razem. Wymiana tarcz, klocków i sprzęgła ale sprawdzić stan zacisków i przewodów to już za wiele..
Ehh jak zwykle ostatecznie człowiek musiał sam do tego dojść. Dlatego nie mam zaufania do mechaników, których nie znam osobiście!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcisneli na siłę skorodowane tloczki  nie zajrzeli pod gumki

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...