Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja- wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety wczoraj inny kierujący wymusił mi pierwszeństwo wyjeżdżając z posesji. Skutkiem tego mam porysowaną listwę błotnika, przednie oraz tylne drzwi do wymiany ( są pogniecione), rant tylnego błotnika również jest wgnieciony, zarysowany tylny zderzak oraz lusterko.  Spisaliśmy oświadczenie tylko sprawca pominął w nim blotnik przód, zderzak tył i lusterko. Na infolinii przy zgłaszaniu szkody podałem wszystkie uszkodzone elementy. Moje pytanie brzmi na jaką wycenę mniej więcej mogę liczyć i jak nie dać się oszukać z ewentualną zaniżoną wyceną. 

Samochód A4 B5 1998r, przed szkodą elementy nie miały uszkodzeń ( poza brakiem kawałka listwy na drzwiach przednich)wszystkie były już malowane - na własną rękę a przedni blotnik był  naprawiany z wcześniejszej szkody.

 


35496e99ff812f16d32c3080bd6fa358_orig.jp

5c1f93fe8e524819075b33e2567ab427_orig.jp

8ff2b09ecee8201698e217544d1b4073_orig.jp
 

Edytowane przez pitasss10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rocznik auta, jest to szkoda całkowita. Poprawnie wyliczony kosztorys naprawy (z użyciem oryginalnych części) przekroczy wartość pojazdu przed szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO nie mam zamiaru dawać, w końcu samochód prawie 20 letni. Mam jednak nadzieję że bez całkowitej się obędzie. Poczekam na wycenę PZU i wrzucę do oceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2017 o 20:40, pitasss10 napisał:

Mam jednak nadzieję że bez całkowitej się obędzie.

Przecież nawet jak szkoda będzie całkowita to możesz naprawić samochód i jeździć nim dalej .   Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2017 o 20:40, pitasss10 napisał:

Mam jednak nadzieję że bez całkowitej się obędzie.

Poprawnie wyliczony koszt naprawy z pewnością przekroczy wartość pojazdu przed szkodą ("całka"). Natomiast wcale to nie oznacza, że nie możesz auta naprawiać. Ubezpieczyciel nie ma prawa decydować o Twojej własności, więc odszkodowanie musi być wypłacone, niezależnie od tego, czy auto odstawisz na szrot, sprzedasz uszkodzone, czy też zdecydujesz się na naprawę. Dostaniesz odszkodowanie w kwocie odpowiadającej różnicy pomiędzy wartością auta przed szkodą, a wartością wraku. Za te pieniądze kupujesz używane drzwi (może nawet trafisz w kolorze) i do lakiernika. Podejrzewam, że w 2 tys. się zmieścisz, a reszta do kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny ustalone na czwartek. Jeśli dostanę ok. 2000zł w zupełności wystarczy mi to na naprawę. Słyszałem że szkoda całkowita się nie opłaca więc obawiałem się  że  wypłacona kwota odszkodowania nie pokryje napraw.

Edytowane przez pitasss10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach. Proponują 2760zl brutto i rzeczoznawca nalega aby jeszcze dzis podpisać ugodę. Części blacharskie 1500zl, lakierowanie 1100zl i reszta koszty robocizny. Dokladny kosztorys mam dostać wieczorem a ugodę podpisać do 17.

Pytanie czy warto walczyć o więcej czy nie, ta kwota wystarczy mi na pokrycie napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pitasss10 napisał:

lakierowanie 1100zl

 

W dniu 18.10.2017 o 12:31, pitasss10 napisał:

porysowaną listwę błotnika, przednie oraz tylne drzwi do wymiany ( są pogniecione), rant tylnego błotnika również jest wgnieciony, zarysowany tylny zderzak oraz lusterko.

Lakierowanie (wg stawek ASO) to ponad 2 tys. Nie podpisuj żadnej ugody. Pokaż kalkulację kosztów naprawy , bo koszt zakupu samych drzwi przekracza ich wyliczenia. Moim zdaniem spokojnie możesz domagać się 5 tys.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...