Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenony A4 b7 Stroboskop


nieniedzielny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Od zakupu auta no może chwile po zakupie borykam się problemem z xenonami. Sytuacja taka jak na filmiku który załączam poniżej. 

Sprawa jest o tyle dziwna, że czasem przejeżdżę 100/200 km i nic wszystko spoko a czasem po prostu stroboskop ;D 

Czasem lewy czasem prawy reflektor. 

Może ktoś już się spotkał z podobnym problemem i powie co to może być , czy przetwornice do wymiany czy co ;( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarniki załóż nowe. Moz4 coś z wtyczkami nie łączą itp

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej było by rozpiąć wszystko i poczyścić? Gdyby żarniki były ujowe to by chyba nie świeciły albo inny kolor by dawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie.

To nie połączenia tylko żarniki padają. Po obu stronach miga czy po jednej bo nie widać dokładnie

jak po jednej to zamień palniki stronami i się upewnisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Robero321 napisał:

Mam to samo u siebie.

To nie połączenia tylko żarniki padają. Po obu stronach miga czy po jednej bo nie widać dokładnie

jak po jednej to zamień palniki stronami i się upewnisz...

różnie kolego, ale masz ten problem czy go rozwiązałeś ? bo nie wiem czy żarniki czy przetwornice, jedno i drugie nie tanie ;) 

Kolejna sprawa jak się zabrać za wymianę bo chyba zderzak trzeba ściągnąć nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać zderzaka. Kilka śrubek i lampy w rękach :). Jest na forum temat o czyszczeniu soczewek i tam jest wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie rozwiązałem miga od czasu do czasu jak jest wilgotne powietrze albo po porządnym myciu..

Nie ma tragedii z tym bo jak narazie jest to sporadyczne

Zamieniłem stronami palniki i mignięcie przeniosło się na drugi reflektor więc 100 procent pewności że to palnik a nie przetwornica czy instalacja...

 

Zderzak niestety trzeba zdjąć ale jak dojdziesz do wprawy to w 10 do 15 minut zdejmiesz  :)

Choć nie którzy  po prawej odkręcają zbiorniczek od płynu a po drugiej stronie wywalają całą obudowę filtra powietrza i wtedy masz jako taki dostęp do palników

W mojej wersji silnikowej niestety to nie przechodzi i tak i tak jest za mało miejsca  żeby się z tym szarpać i muszę zwalać zderzak nie mam podłogi pod silnikiem więc 10 minut i zderzak zdjęty..

U siebie musisz sprawdzić czy dasz radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, podepnę się pod temat. U mnie w B6 jest podobnie:( Wykluczam raczej problem z żarnikami bo efekt występuje czasami na lewej albo prawej lampie a zdarza się i że na obu jednocześnie. Jak się pojawi to albo znika samo albo znika po włączeniu i wyłączeniu lamp. Zdarza się też że jedna z lamp sama z siebie zgaśnie i wraca po sekundzie. Wygląda jak zaniki napięcia w instalacji idącej do lamp. Xenony są oryginalne. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarniki jakie zakupiłem to Osram Night Breaker kupiłem od gościa z forum pełna profeska szybko i sprawnie. Spisują się super chodź teraz myślę że bym kupił bielsze światło bo to jest lekko żółte w każdym razie koniec problemów

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...