Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymienie samochodu tylko na postoju, video


luckimen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje auto: Audi a4 b7 2.0tdi bpw 2006r, przejechane 230kkm. Jak w temacie, dymi mi auto ale tylko na postoju. Podczas jazdy natychmiast przestaje dymić. Rzeczy może być milion. To co sprawdzałem:
- ciśnienie na cylindrach w normie
- zamontowana nowa turbina (nie regenerowana, tylko nowa). Po tej akcji auto DOKŁADNIE TAK SAMO dymi. W tych samych momentach, tak samo intensywnie. 
- brak żadnych błędów diagnostycznych
- DPF sprwany, ostatnio robiona diagnostycznie procedura wypalania zakończona sukcesem
- samochód ma pełną moc

Tutaj parę filmów które nagrałem podczas dymienia:
1) https://www.youtube.com/attribution_link?a=g0g4-s3nglq3COUM&u=/watch%3Fv%3DPAg6soWTa4A%26feature%3Dem-upload_owner
2) https://www.youtube.com/attribution_link?a=M_usECfVCNRhOk5h&u=/watch%3Fv%3DQE56Znt7Nf0%26feature%3Dem-upload_owner
3) https://www.youtube.com/attribution_link?a=rkM78Y65Fcnp2EQ4&u=/watch%3Fv%3Dci3i02-DIUA%26feature%3Dem-upload_owner
 

Czy według Was sądząc po kolorze jest to dym pochodzący ze spalania oleju czy może płynu chłodniczego? Jakieś sugestie co to może być?

 

 

Edytowane przez luckimen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubywa płynu chłodniczego?? Przy jakiej temperaturze na zewnątrz pojawia się dym?? I jakiej temperaturze cieczy chłodzącej (silnika)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdz

czy plynu nie ubywa,

czy pod zbiorniczkiem nie wygania plynu przez zaworek - podniesione cisnienie mozliwe ze glowica/uszczelka pod glowica

czy jest majonez pod korkiem wlewu oleju? czy moze widac jakies oczka plynu w oleju na korku np.

mozna zrobic obejscie na chlodnicy oleju/ chlodniczce egr

a jeszcze do sprawdzenia odlacz kostke przy egr/ zeby byl zamkniety i sprawdz czy wtedy tez dymi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie odnośnie ubywania płynu nic nie pisałem ponieważ nie jestem pewien. Możliwe, że ubywa ale baaardzo po mału. 
Kopcenie przy zimnym silniku nigdy nie występuję. Tylko przy rozgrzanym. Z obserwacji temperatura otoczenia nie ma wpływu. Brak majonezu pod korkiem wlewu oleju. Brak oczek w płynie chłodniczym. Płynu chłodniczego nigdzie nie wygania. Jest sucho.

Odnośnie obejścia chłodnicy EGR, moim zdaniem to ona powoduje ten cały dym. Jak zrobić takie obejście żeby tylko potwierdzić/wykluczyć chłodnice spalin?
Kostkę od EGRa odłączę i dam znać.

Edytowane przez luckimen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby obejscie na chodniczce egr zrobic to odpinasz weze od chlodniczki ( warto przed upuscic plyn ze zbiorniczka wyrownawczego zeby nie tracic) i kawalek rurki miedzianej jako lacznik wciskasz nie pamietam fi ale cos ok 20mm laczac oba weze.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej zaślepić egr. Blaszka z puszki po piwie pomiędzy chłodniczkę a egr na tym łącznik i już. Jak chłodniczka puszcza płyn to to i tak niewiele doleciał do silnika. Z opisu kolegi wynika że chyba tak jest. Jak silnik jest zimny i na jałowym to egr jest otwarty, jak chłodniczkę puszcza to stąd ten dym.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym postawił na problem z odpowietrzeniem skrzyni korbowej :decayed:

Na rozgrzanym silniku zdejmij górną osłonę silnika , odkręć korek od wlewu oleju , połóż na wlewie grubszą , poskładaną kilka razy szmatę i niech ją ktoś potrzyma żeby nie spadła przez kilka minut , a Ty obserwuj czy będzie dymić :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hager84 napisał:

Mi jak egr powoli odmawial posłuszeństwa to bylo podobnie do tego spaliny gryzły po nosie 

Akurat z EGR-em to tego dymienia nie można w żaden logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy powiązać :decayed:

Chyba że pośrednio, gdyby przyczyną okazała się nieszczelna chłodniczka spalin.:hi:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z EGR-em to tego dymienia nie można w żaden logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy powiązać :decayed:
Chyba że pośrednio, gdyby przyczyną okazała się nieszczelna chłodniczka spalin.:hi:
 
Tak Piotrek. Masz rację. Jeśli chłodniczkę puszcza płyn a na zimnym silniku i na wolnych obrotach egr jest otwarty, to płyn recylkulacją leci do cylindrów i z tąd dymienie. Jak silnik rozgrzany i pod obciążeniem egr jest zamknięty i dymienia nie ma. Mój wniosek: cieknąca chłodniczka egr. Egr sprawny. Propozycja diagnozy: zaślepić na próbę egr, Jak dymienie ustąpi to chłodniczka do wymiany.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ecobuda napisał:

Tak Piotrek. Masz rację. Jeśli chłodniczkę puszcza płyn a na zimnym silniku i na wolnych obrotach egr jest otwarty, to płyn recylkulacją leci do cylindrów i z tąd dymienie. Jak silnik rozgrzany i pod obciążeniem egr jest zamknięty i dymienia nie ma. Mój wniosek: cieknąca chłodniczka egr. Egr sprawny. Propozycja diagnozy: zaślepić na próbę egr, Jak dymienie ustąpi to chłodniczka do wymiany.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, tylko co mi tutaj nie pasuje to to, że przy nieszczelności chłodniczki spalin dymienie zazwyczaj występuje tylko podczas rozgrzewania silnika i powinno powoli ubywać płynu chłodzącego .

A samo zaślepienie EGR-a nie gwarantuje że płyn chłodzący z cieknącej chłdniczki nie pójdzie w wydech.

Dla tego lepiej chłodniczkę wyłączyć z obiegu układu chłodzenia ( połączyć kawałkiem rurki węże do niej dochodzące ) i sprawdzać dymienie dopiero po dłuższej jeździe , by było pewne że w chłodniczce nie  ma już płynu chłodzącego ( płaszcz wodny chłodniczki przed jazdą pasowało by przedmuchać sprężonym powietrzem ).

 :hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrsob1 napisał:

A ja bym postawił na problem z odpowietrzeniem skrzyni korbowej :decayed:

Na rozgrzanym silniku zdejmij górną osłonę silnika , odkręć korek od wlewu oleju , połóż na wlewie grubszą , poskładaną kilka razy szmatę i niech ją ktoś potrzyma żeby nie spadła przez kilka minut , a Ty obserwuj czy będzie dymić :P

BINGO! Jeździłem dzisiaj z 1.5h. Zatrzymywalem sie, wpychalem szmate zamiast korka wlewu oleju i obserwowałem spaliny. Zawsze kiedy była szmata to nie dymiło. Nawet malutkiej smugi nie puścił. Dzięki Piotr!

Co to oznacza? Podpowiedzcie co do wymiany? Gdzie dalej szukac?

BTW: silnik na zimnym nie dymi tak jak pisałem w pierwszym poście.

Edytowane przez luckimen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Piotrek miałeś rację. To jak to teraz ogarnąć. A propos. Ja swojego kopciucha jeszcze nie ogarnełem. Od kiedy wycięłam dpf trochę dymi, poza tym jest ok. Przelatałem już ponad 9tyś i nic się nie dzieje. Wałek tylko zmieniłem bo się skończył.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, luckimen napisał:

BINGO! Jeździłem dzisiaj z 1.5h. Zatrzymywalem sie, wpychalem szmate zamiast korka wlewu oleju i obserwowałem spaliny. Zawsze kiedy była szmata to nie dymiło. Nawet malutkiej smugi nie puścił. Dzięki Piotr!

Co to oznacza? Podpowiedzcie co do wymiany? Gdzie dalej szukac?

BTW: silnik na zimnym nie dymi tak jak pisałem w pierwszym poście.

Jak zawór odmy utrzymuje w skrzyni korbowej za duże ciśnienie to podczas pracy na biegu jałowym jest ono wyższe niż ciśnienia w dolocie i wydechu , a to powoduje przedostawanie się oleju przez uszczelnienia turbiny :decayed:

Musisz  sprawdzić drożność przewodu odmy, jak go nic nie blokuje to do wymiany pokrywa głowicy głowicy silnika. To w niej  jest zawór odpowiedzialny za utrzymywanie właściwego ciśnienia w skrzyni korbowej silnika :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma byla niezapchana.

Kupilem pokrywę zaworów w ASO za 730zl (z uszczelką). Dla potomnych dopytywac sie na wejściu o rabat 10 procent. Nigdzie indziej oprócz ASO nie szlo kupic.

Po założeniu ani grama dymu. Problem rozwiazany. Dzieki Piotr i dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, luckimen napisał:

Odma byla niezapchana.

Kupilem pokrywę zaworów w ASO za 730zl (z uszczelką). Dla potomnych dopytywac sie na wejściu o rabat 10 procent. Nigdzie indziej oprócz ASO nie szlo kupic.

Po założeniu ani grama dymu. Problem rozwiazany. Dzieki Piotr i dzieki wszystkim za pomoc.

No tanio nie było , ale ważne że po problemie :decayed::hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...