Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja prawy przód - wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem kolizję z busem który cofając z parkingu wymusił pierszeństwo. Do kolizji doszło przy prędkości ok 50km/h. Rzeczoznawca był, czekam teraz na wycenę z TUZ.

Na co zwrócić uwagę gdy otrzymam kosztorys, mam na myśli w szczególności zawieszenie, co przy takim uderzeniu powinno być wymienione. Podczas oględzin rzeczoznawca powiedział, że felga będzie do wymiany.

20171018_172835.jpg

20171018_172849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany będzie błotnik, zderzak, felga, nadkole i prawdopodobnie reflektor, oraz zestaw wahaczy prawego koła.  Do oględzin tego typu uszkodzeń powinno się zdejmować zderzak (pod nim też znajdziesz uszkodzenia). Możesz to jednak zrobić nawet teraz i wysłać ubezpieczycielowi dokumentację fotograficzną ujawnionych uszkodzeń z żądaniem korekty wyceny szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolicz jeszcze wzmocnienie sam plastik bo pewnie tez jest pekniete jak zdejmiesz zderzak albo błotnik. do tego slizdgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie na bank. Jak masz możliwość wrzuć tutaj zdjęcia z trochę większego dystansu i ew. pod zderzakiem - może coś zauważymy. A znając ubezpieczycieli będą udawać że niektóre rzeczy są sprawne albo "nie wiedzieli". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sulfur napisał:

znając ubezpieczycieli będą udawać że niektóre rzeczy są sprawne albo "nie wiedzieli". 

Dlatego napisałem: 

 

W dniu 23.10.2017 o 06:08, hak64 napisał:

Do oględzin tego typu uszkodzeń powinno się zdejmować zderzak (pod nim też znajdziesz uszkodzenia). Możesz to jednak zrobić nawet teraz i wysłać ubezpieczycielowi dokumentację fotograficzną ujawnionych uszkodzeń z żądaniem korekty wyceny szkody. 

Wtedy ubezpieczyciel nie może udawać, czy nie widzieć, tylko musi przyjąć do wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy ubezpieczyciel nie może udawać, czy nie widzieć, tylko musi przyjąć do wiadomości...

Zależy od rzeczoznawcy, ja miałem gostka z Ergo i wycenił elegancko - na 12k... Zwróć uwagę również na zwrotnicę, u mnie przygięło... A całe zdarzenie wyglądało tak:
e595f263b77eea938a1a53effcc91220.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...