Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ksenon D3S wymiana- czy będzie różnica w barwie?


grabalaba

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam ksenon w A4 B8 2013r. Przestał świecić oryginalny Philips D3S 35W, 9285 335 244. Barwy nie ma w opisie na tyle podstawy żarnika. W InterPart-sie dobrali mi Philipsa Xenon Vision D3S 35W, 42403VIC1, barwa 4400K, ale nie potrafią powiedzieć, czy bedzie taka sama barwa jak Starego! Czy jak założę Nowego, bedzie różnica w barwie? Czytałem, że Ori Philipsy mają 4300K. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy różnica w barwie między Starym a Nowym (mój pierwszy post) będzie aż tak widoczna, żeby wywalać kolejne kilka stówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety różnica będzie widoczna. Widziałem już takie samochody na drodze. Nie wyglądały dobrze. Jak wymieniać to tylko parami. Sam ostatnio zmieniałem oba żarniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze elementy oświetlenia wymieniamy parami (tak jak hamulce, opony, zawieszenie itp).

Jeżeli wymienisz jeden to:
- zaraz pewnie padnie 2, i znów zabawa (komplet często bywa tańszy)
- różnica w kolorze, która prócz dziadowego wyglądu przekłada się na:
- gorsze bezpieczeństwo ze względu na to że zużyty żarnik/zarówka zazwyczaj gorzej doświetla (nie dość że w UE mamy światła asymetryczne to w takim przypadku może być jeszcze gorzej)

 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 23:19, MikeP79 napisał:

Niestety różnica będzie widoczna. Widziałem już takie samochody na drodze. Nie wyglądały dobrze. Jak wymieniać to tylko parami. Sam ostatnio zmieniałem oba żarniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Również wymieniałem OBA żarniki. Różnica przy wymienionym jednym była zauważalna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jeden ksenon (nazwa i numer jak w pierwszym poście). Zrobione ok. 1000km. Różnica między starym, ktory został, niezauważalna. Barwa identyczna. Piszę to dla tych, którzy mają dylemat. Bo ja miałem. 

Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...