Skocz do zawartości
IGNOROWANY

potrzebna pomoc, części do Audi a4 b7 1.9 tdi brb


Parmanek

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, chce wymienić uszczelniacze na pompo wtryskach, pojechałem do serwisu żeby zorientować się jakie części i co będę potrzebował
w serwisie podali mi nr części tzn wydruk z etki
038 103 385 A    x 4  m6x64  13 euro
038 103 714 A    x 8   m8x90  55 euro

038 198 051 C   x4    zestaw uszczelniaczy pełen ( czy mogę kupić jakies inne? tzn chodzi mi o to jakie uszczelniacze kupić lepiej z serwisu czy lepiej z jakiegoś sklepu z częściami, i jakiej firmy jak tak) w serwisie koszt 122euro
038 103 483 D   x1   uszczelka pod pokrywę, to też w serwisie czy lepiej bawić się w sklepy?  24 euro

coś jeszcze czy to wystarczy i czy kupować to w serwisie? W aso koszt około 255euro ale chciał bym mieć pewność że to jest dobrze zrobione więc nie chcę jakoś oszczędzać na tym lecz jeżeli np uszczelniacze są w podobnej lub lepszej jakości za niższą cenę to bym wolał to tak zrobić!

druga sprawa

podczas próby zrobienia zbieżności okręciła się jedna tulejka razem ze śrubą, stwierdzono że muszę wymienić cały ten "wahacz?" czyli do tego śruby itp

pytałem w aso no i jak by nie mieli :D

3R0 505 324 - ten wahacz czy co to jest (prawy tył łączenie nad tarczą hamulcową) opłaca się kupić jakiś zamiennik, jeżeli tak to jakiej firmy? koszt 120 euro
rozumiem że śruby i nakrętki itp to i tak muszę w aso więc i tak to tam bym kupił ale ten wahacz i cena to masakra... Więc nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś dobry zamiennik czy lepiej iść w oryginał z aso


Proszę o pomoc i pozdrawiam :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odpusc aso i zrob zakupy u forumowego kolegi 3x taniej za tą samą jakość

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nitk nic? Bo dziś będę zamawiał części w tym aso a z tego co patrzyłem to różnica jest spora między aso a sklepami, teraz tylko czy ze sklepu będę miał taką jakość jak z aso, i jakie firmy danych części brać jak by co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet uszczelek na pompki u nas dasz 160 zł za boscha, uszczelka pod pokrywę prawdopodobnie nie jest ci potrzebna bo stara o ile jest w dobrym stanie naprawdę duzo wytrzymuje. Kilka razy zdejmowalem pokrywę i nigdy nie zmienialem uszczelki. Jest suchutko.

Śruby m6 koniecznie nowe 10zl sztuka . M8 mogą byc te same o ile nikt wcześniej nie rozkręcał. Wahacz używany w idealnym stanie z forum max 100zł

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacz jest w idealnym stanie tylko tuleja się kręci ?? podrzucił by ktoś numer części katalogowej tych uszczelek? Bo tutaj jest dużo ale boscha nie widziałem właśnie... a szkoda jak mógł bym wydać 40€ niż 122€... wachacz chyba jednak będę musiał wziąć z serwisu bo ni widzę nic ogarniętego... śruby te i te zamówię na wrazie czego nawet jak się nie przydadzą to niech sobie leżą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Parmanek napisał:

Wachacz jest w idealnym stanie tylko tuleja się kręci ?? podrzucił by ktoś numer części katalogowej tych uszczelek? Bo tutaj jest dużo ale boscha nie widziałem właśnie... a szkoda jak mógł bym wydać 40€ niż 122€... wachacz chyba jednak będę musiał wziąć z serwisu bo ni widzę nic ogarniętego... śruby te i te zamówię na wrazie czego nawet jak się nie przydadzą to niech sobie leżą.

 

37106149.jpg

:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juhuuu udało się kupić takie same jak na zdjęciu wyżej :) cena? 38euro za komplet :)

do tego wahacz kupiłem firmy MOOL za 88e

ogólnie ceny wyżej są bez podatku vat więc uszczelniacze wyszly by około 150 e i wahacz tak samo...


Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Parmanek napisał:

juhuuu udało się kupić takie same jak na zdjęciu wyżej :) cena? 38euro za komplet :)

do tego wahacz kupiłem firmy MOOL za 88e

ogólnie ceny wyżej są bez podatku vat więc uszczelniacze wyszly by około 150 e i wahacz tak samo...


Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :) 

:hi:

Ale u nas i tak by było cztery razy taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Parmanek napisał:

no uszczelniacze chyba nie :D może wahacz :)

Komplet uszczelniaczy na cztery pompki to ok 140 PLN :hi:

http://allegro.pl/uszczelki-pompowtryskiwaczy-vw-1-9tdi-2-0tdi-kpl-i5111910331.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...