Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie tylnej półki audi a4 b8


1marcin11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej Audi a4 w wersji b8 strasznie "brzęczy" tylna półka gdy daję głośniej muzykę i chciałbym ją wygłuszyć, ale nie wiem do końca jak to zrobić i jakich materiałów użyć. Mógł by ktoś najlepiej krok po kroku podać co i jak? Chyba, że ktoś poleci jakiegoś niedrogiego fachowca  woj. opolskim z okolic Opola. Dzisiaj dzwoniłem do pewnego warsztatu i tam sobie zażyczyli około 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku poniżej masz pokazane co i jak :) rozbierasz, naklejasz maty alu-butylowe + pianke :)

Akurat jestem w trakcie zabawy z wygłuszaniem swojego auta, jak nie zapomnę to postaram się porobić jakieś fotki w trakcie.


https://www.audiworld.com/forums/s4-b8-platform-discussion-134/b-o-subwoofer-upgrade-install-guide-2790664/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2017 o 17:34, 1marcin11 napisał:

Witam.

W mojej Audi a4 w wersji b8 strasznie "brzęczy" tylna półka gdy daję głośniej muzykę i chciałbym ją wygłuszyć, ale nie wiem do końca jak to zrobić i jakich materiałów użyć. Mógł by ktoś najlepiej krok po kroku podać co i jak? Chyba, że ktoś poleci jakiegoś niedrogiego fachowca  woj. opolskim z okolic Opola. Dzisiaj dzwoniłem do pewnego warsztatu i tam sobie zażyczyli około 600zł.

Kolego ja u siebie to zrobiłem i polecam dużo lepszy bass jest. Użyłem mat z bitmat.pl mata butylowa 2mm i pianką chyba 8mm kosztów około 150 do 200zl i tak Ci towaru zostanie. Zdejmujesz półkę myjesz blachę benzyna ekstrakcyjna i kleisznajpierw mate potem piankę i wkładasz półkęi pozamiatane. 600zl hahaah nie daj się naciągnąć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zrobiłem tą półkę, na spokojnie zajęło mi to jakieś 2.5 godzinki :)
Zużyłem około 100x50mm maty stp silver i 30x25mm pianki 5mm (też kupowałem na bitmat.pl).
Różnica na duży plus, bas nabrał głębi, przy głośności na maxa nic nie brzęczy oraz nieco wytłumił się odgłos wydechu :)

Potrzebne  narzędzia to torx 25, wyjmaki do tapicerki choć można by kombinować z jakimś płaskim śrubokrętem itp ale odradzam (szkoda połamać lub porysować plastki) :)

 

1. za pomocą wyjmaka podważamy zatrzaski zaczynając od  miejsca na zielono i wyciągamy blendy wraz z głośnikami

0.jpg

2. za pomocą wyjmaka zaczynając od miejsca zaznaczonego na czerwono podważamy boczek tapicerki, następnie ciągniemy żeby wyskoczyło z dwóch zatrzasków (zielone) i  wyciągamy w stronę przodu auta (kierunek strzałek)

1.jpg

2.jpg

powyższe powtarzamy dla obu stron :)

3. Odkręcamy śrubki zaznaczone na czerwono

3.jpg

4.jpg

4. składamy tylna kanapę  i wypychamy tapicerkę do góry (4 zatrzaski są przy krawędzi)

7.jpg

5. odkręcamy uchwyt (śrubka od strony bagażnika) i wyjmujemy lampkę bagażnika

5.jpg

6. odkręcamy subwoofer (zielona śruba od strony bagażnika)

6.jpg

7.  oklejamy matą alu-butylową :)

8.jpg

8. miejsca gdzie były trzy duże otwory wykleiłem dodatkowo pianka 5mm

9.jpg

9. fotka od strony bagaznika (zielone śruba subwoofera, czerwone śruba mocowania tapicerki)

10.jpg

 

10. skręcamy wszystko

11.jpg
 

11. Cieszymy się własnoręcznie wyciszoną półką :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cmk napisał:

A więc zrobiłem tą półkę, na spokojnie zajęło mi to jakieś 2.5 godzinki :)
Zużyłem około 100x50mm maty stp silver i 30x25mm pianki 5mm (też kupowałem na bitmat.pl).
Różnica na duży plus, bas nabrał głębi, przy głośności na maxa nic nie brzęczy oraz nieco wytłumił się odgłos wydechu :)

Potrzebne  narzędzia to torx 25, wyjmaki do tapicerki choć można by kombinować z jakimś płaskim śrubokrętem itp ale odradzam (szkoda połamać lub porysować plastki) :)

 

1. za pomocą wyjmaka podważamy zatrzaski zaczynając od  miejsca na zielono i wyciągamy blendy wraz z głośnikami

0.jpg

2. za pomocą wyjmaka zaczynając od miejsca zaznaczonego na czerwono podważamy boczek tapicerki, następnie ciągniemy żeby wyskoczyło z dwóch zatrzasków (zielone) i  wyciągamy w stronę przodu auta (kierunek strzałek)

1.jpg

2.jpg

powyższe powtarzamy dla obu stron :)

3. Odkręcamy śrubki zaznaczone na czerwono

3.jpg

4.jpg

4. składamy tylna kanapę  i wypychamy tapicerkę do góry (4 zatrzaski są przy krawędzi)

7.jpg

5. odkręcamy uchwyt (śrubka od strony bagażnika) i wyjmujemy lampkę bagażnika

5.jpg

6. odkręcamy subwoofer (zielona śruba od strony bagażnika)

6.jpg

7.  oklejamy matą alu-butylową :)

8.jpg

8. miejsca gdzie były trzy duże otwory wykleiłem dodatkowo pianka 5mm

9.jpg

9. fotka od strony bagaznika (zielone śruba subwoofera, czerwone śruba mocowania tapicerki)

10.jpg

 

10. skręcamy wszystko

11.jpg
 

11. Cieszymy się własnoręcznie wyciszoną półką :)

A mogę na tą matę jeszcze przykleić piankę czy to nie ma sensu? Bo zamówiłem tej pianki na całą półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakleiłem na mate piankę. Półka bez problemu Ci wejdzie.

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się że mi się nie zmieści stąd tylko dałem jak widać, ale śmiało można było całe okleic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem zabawę w wygłuszanie. Póki co bez zastrzeżeń, zobaczymy jak będzie podczas jazdy. 

Dzięki wielkie za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to teraz gra? Seryjny subwoofer w półce z wygluszeniem daje zadowalający bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 16:19, Patrykjagoda napisał:

I jak to teraz gra? Seryjny subwoofer w półce z wygluszeniem daje zadowalający bas?

Patryk, u siebie w A6 też tak robiłem ze względu na drżenie kratek i półki ale bas się poprawił. Wiadomo nie tak jakbyś tubę wsadził, ale już brak buczenia mnie nie drażni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam wersję concert bez subwoofera i właśnie myślę czy montować sub w półkę czy może płaski subwoofer pod fotel np alpine pwe-s8. Nie chce bardzo dudnic ale jednak żeby te niskie tony były np coś ala w Q7 bose 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam u siebie radio concert, zrobiłem u siebie instalację pod wzmacniacz (nie oryginalny) i sub. W bagażniku miałem skrzynię, wszystko grało pięknie ale latająca skrzynia po bagażniku doprowadzała mnie do szału. Wywaliłem ją i zamierzam zamontować w półce oryginalny sub B&O (sub już do mnie jedzie) Zastanawiam się tylko czy obejdzie się bez wymiany półki gdyż posiadam u siebie zwykłą bez maskownic pod głośniki. Może ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zamontowałem oryginalny sub B&O w swoim A4 B8 w zwykłej półce bez maskownic na głośniki. Półka w miejscu głośnika odstaje około 0,5cm jest to w zasadzie nie widoczne uwypuklenie. Wszystko oczywiście gra ale jest problem w postaci szalejącej i hałasującej półki, ta oryginalna z maskownicami dedykowana pod suba i głośniki jest przykręcona w 4 miejscach do samego suba oraz w jednym miejscu po lewej stronie suba + zatrzaski, zwykła półka zaś jest montowana na kilka zatrzasków co sprawia że półka "tańczy" pod wpływem basu, być może jest to spowodowane bezpośrednim stykiem głośnika z półką. Niestety na dłuższą metę to rozwiązanie raczej odpada. Pozostaje wymiana półki na dedykowaną pod suba, umocowanie jej w jakiś sposób na sztywno, lub wywalenie oryginalnego suba i zadowolenie się klasyczną skrzynia w bagażniku. Dodam że gdy miałem klasyczna skrzynię w bagażniku nic nie stukało, charczało i waliło, bas był czysty i soczysty :)

Edytowane przez Marsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją droga ile dales za sub B&O? Ja swoj oryginalny wymienilem na coś takiego, nie wystaje tyle co ten z b&o i moglbys pewnie normalnie polke zalozyc. 

IMG_20180324_173606.jpg

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę bardzo dobrze z tym, ze musi to byc glosnik Free Air przeznaczony wlasnie do grania bez obudowy. Ale podejrzewam ze zwykly sub tez zrobi robote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy pioneer ts-sw2502s4 może być smialo zamontowany w polke bez obudowy. Nic nie pisze czy to free air 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...