Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk z kontrolką na deskę rozdzielczą.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam rozwiązania problemu, który męczy mnie już prawie rok. Mianowicie zamontowałem w aucie dodatkowy ogrzewacz silnika i mam do niego brzydki przełącznik w kabinie, który był dołączony do kompletu.

 

Chciałem zamontować coś, co bardzo dobrze wkomponuje się w deskę rozdzielczą. Coś w stylu włącznika przednich czujników parkowania obok ESP (mam aktualnie szufladkę). Ale do tego trzeba zmienić szufladkę na przyciski, założyć wyłącznik poduszki i przednie czujniki (no nie trzeba, ale nie chce mieć zaślepek lub niedziałających przycisków).

Nawet jeśli bym je założył to są to włączniki chwilowe a ja potrzebuję stałego. Musi być podświetlany, mieć kontrolkę i najlepiej żeby się wpasował. Ma ktoś pomysł? 

 

Myślałem nad włącznikiem alarmu z Golfa IV:

6f6ca2610bd891f4c379f5973db652ad.jpg

, ale to też jest włącznik chwilowy. Da radę go przerobić?

 

 

Macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż ori szufladkę pod przyciski, kup sobie przycisk np "S", ten niby specjalny czy cos, widziałem na allegro i masz po fachowemu. A jak nie, to pod jakikolwiek inny przełącznik.

Jakie chwilowe? Przecież PDC działa na zasadzie włącz/wyłącz, tam nie ma chwilowości.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik chwilowy to taki, który daje tylko sygnał np do komputera. Tak jak wszystkie guziki, które montuje się w miejsce szufladki. Ja potrzebuję coś, co zamknie obwód na stałe aż do momentu kolejnego wciśnięcia przycisku.

Gdyby nie ten problem już dawno bym wstawił guziki zamiast szufladki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JawoR36 napisał:


Jakie chwilowe? Przecież PDC działa na zasadzie włącz/wyłącz, tam nie ma chwilowości.

Z tego co pamiętam przyciski te działają na zasadzie impulsu, który przekazywany jest do sterownika, a nie na zasadzie zamykania/otwierania obwodu.

8 godzin temu, golfagn napisał:

Włącznik chwilowy to taki, który daje tylko sygnał np do komputera. Tak jak wszystkie guziki, które montuje się w miejsce szufladki. Ja potrzebuję coś, co zamknie obwód na stałe aż do momentu kolejnego wciśnięcia przycisku.

Gdyby nie ten problem już dawno bym wstawił guziki zamiast szufladki. 

Można zrobić prosty układ na przekaźniku, który wysteruje układ poprzez ten przycisk, po zastosowaniu Ne555 można nawet zrobić funkcje czasową dogrzewania, czyli po przyciśnięciu przycisku, obwód będzie zamknięty przez np 10min. Zlutować coś takiego to ok 15min. Jak jesteś zainteresowany to pisz pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o isostacie elektronicznym, ale one są pod chyba 5V... 

 

Jak bym chciał podłączyć to zamiast szufladki to koszty rosną lawinowo: stelaż pod przyciski, guzik ESP, parktronik, kontrolka poduszki, wyłącznik poduszki, czujniki parkowania, okablowanie itp. Niby wszystko się przyda, ale dalej pozostaje jeden problem: kontrolka.  Jeśli dobrze kojarzę kontrolka jest tylko w parktroniku, a 2 takich samych nie chcę mieć...

 

Mam jeszcze jeden pomysł: zwykły isostat o małym skoku przycisku, i na to dać przycisk i władować to jak piszę wyżej... Ale co z z tą kontrolką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...