Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak podłaczyć kamerę cofania do chińskiego radia


rysuchom

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem radio takie jak w podanym niżej linku.Wszystko OK ale nie wiehttp://www.ebay.pl/itm/7-inch-2DIN-Bluetooth-Car-Dash-MP5-Player-GPS-NAVIGATION-Audio-Radio-St7156G-16ereo-NEW-/112567710086?hash=item1a358ef186:g:fUIAAOSwIINZvy5-m jak podłączyć kamerę cofania.Bardzo proszę biegłych w sztuce o pomoc w tym zakresie.Pozdrawiam.

Edytowane przez rysuchom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka kamerę kupiłeś? Ja mam + podpięty do światła cofania, masę to byle gdzie z karoserii i zostaje ci tylko jeden kabel z czinczem do radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wpiąłem w rear camera input i nic,ale działa jak wpiąłem w CVBS (RCA) input???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio przełącza się automatycznie po wbiciu wstecznego czy przełączasz ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ma się przełączyć automatycznie niby co wróżbita ?????

Chinole  z reguły nie mają Cana z resztą nawet ori radio nie załącza wejścia z kamery z automatu po CAN ie  tylko trzeba podać zasilanie na odpowiedni PIN w radio.

Tak samo masz w chinolu żeby załączyło Ci się wejście z kamery to po pierwsze musisz mieć ją zasiloną

Może być ze wstecznego  bo blisko

Druga rzecz to samo zasilanie musi być podane na odpowiedni Pin w radiu żeby się załączyło wejście kamery na monitorze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robero321 napisał:

Jakim cudem ma się przełączyć automatycznie niby co wróżbita ?????

Chinole  z reguły nie mają Cana z resztą nawet ori radio nie załącza wejścia z kamery z automatu po CAN ie  tylko trzeba podać zasilanie na odpowiedni PIN w radio.

Tak samo masz w chinolu żeby załączyło Ci się wejście z kamery to po pierwsze musisz mieć ją zasiloną

Może być ze wstecznego  bo blisko

Druga rzecz to samo zasilanie musi być podane na odpowiedni Pin w radiu żeby się załączyło wejście kamery na monitorze...

 

Mam chinola i przełącza się automatycznie, sygnał bierze chyba po canach bo podpięty jest tylko czincz pod odpowiednie wejście i nic więcej. Dlatego pytam kolegi jak ma to wszystko podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę mam zasilaną z lampy światła cofania,mam system bezprzewodowy więc nie musiałem prowadzić kabla przez całe auto .Niestety obraz z kamery nie wyświetla się automatycznie po wrzuceniu wstecznego. Muszę ręcznie wcisnać przycisk AV IN.Jednak nie rozumiem dlaczego nie działa po podpięciu do rear camera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tym systemem bezprzewodowym nie halo. Spróbuj podpiąć czincz do rear camera input i puść jeszcze tymczasowy kabel + od wstecznego do różowego przewodu w radiu " Parking sensor control wires" Tam powinien iść sygnał do automatycznego przełączenia radia na kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rysuchom napisał:

.Jednak nie rozumiem dlaczego nie działa po podpięciu do rear camera?

Jak nie rozumiesz to przeczytaj to co napisałem wyżej

Musi być wyzwolone poprzez podanie napięcia na odpowiedni PIN w radiu !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dalej nie rozumiesz to w skrócie na radio musi być podany (+) z żarówki wstecznego lub z modułu  który się znajduje przed fotelem kierowcy(bliżej=mniej ciągnięcia kabla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale daj na początek przez jakąś probówkę bo z chinolami różnie bywa a na schemacie do Twojego radia nie jest to jednoznaczne..

Jak załączy Ci wejście to będziesz mieć 100% pewności że tak ma być wtedy podepniesz pod zasilanie wstecznego- najbliżej masz w module pod nogami kierowcy a jak nie to ciągniesz od żarówki wstecznego...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dalej nie rozumiesz to w skrócie na radio musi być podany (+) z żarówki wstecznego lub z modułu  który się znajduje przed fotelem kierowcy(bliżej=mniej ciągnięcia kabla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Robero 321,szczególnie za cierpliwość, ale pisałem, że jestem laikiem w tej dziedzinie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robero321, zrobiłem wszystko jak napisałeś,zasilanie (plus) z lampy cofania na różowy ale nic to nie dało, nadal nie ma obrazu z kamery NO VIDEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka kamera w jakim systemie przekazuje obraz  ?

ori chinol jaki ma system jaki system obsługuje radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera uniwersalna, ma czujniki cofania i kamerę,chinol oryginal system Windows CE . Symbol radia RK-7156 G.

stacja multimedialna 2 din.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...