Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie przy hamowaniu


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra inauguruje podforum pierwszym postem:)

Zuawazlem, że gdy jest wilgotno słychać zgrzypienie podczas hamowania. 

Dokładnie tygląda to tak,  że w ostatniej fazie hamownia, kiedy dziób idzie w dół, to słychać skrzypienie/zgrzypienie.  Mam wrażenie ze skrzypienie pochodzi z   elementów gumowych.

Też tak ktoś ma w b9 ? Na gwarancje z tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekalmuj. U mnie nic nie skrzypi ani nie słychać żadnych dziwnych dźwięków z zawieszenia. 

PS. Kurde ale Ty masz pecha z tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarniając moją neverending story z dachem, zglosilem problem skrzypienia przy hamowaniu.  Jak sie okazalo jest to " charakterysytka produktu". Producent podobno ma opis tego "zjawiska". Dokumentacji nie wolno jendak udostępniac klientom (ogolnie to jest absurd, że ASO nie chce niczego potwierdzić pisemnie, ani udostępniać dokumentacji- tak samo w przypadku resetujacych sie ustawień komputera).

To irytujace zgrzypienie, ktore jest cyt. "cechą produktu" producent nazywa:  "Stick- slip".  Spotkał sie ktoś z tym?  Googlowałem, ale nie znalazlem żadnego artykułu w kontekscie audi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, heretyk napisał:

Ostatnio ogarniając moją neverending story z dachem, zglosilem problem skrzypienia przy hamowaniu.  Jak sie okazalo jest to " charakterysytka produktu". Producent podobno ma opis tego "zjawiska". Dokumentacji nie wolno jendak udostępniac klientom (ogolnie to jest absurd, że ASO nie chce niczego potwierdzić pisemnie, ani udostępniać dokumentacji- tak samo w przypadku resetujacych sie ustawień komputera).

To irytujace zgrzypienie, ktore jest cyt. "cechą produktu" producent nazywa:  "Stick- slip".  Spotkał sie ktoś z tym?  Googlowałem, ale nie znalazlem żadnego artykułu w kontekscie audi. 

Nic nie skrzypi. Jeździłem kilkoma Audi b9, jeździłem A3, S3 nowymi, A5 b9 oraz q5 nową i nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Poza tym co to za tłumaczenie. Jak mi plastiki skrzypiały czy pierdział bang to też mówili, że to zła jakość piosenki, albo że musi tak być. Ale nie po to kupiłem samochód za 300k żeby mi trzeszczały plastiki czy jak u Ciebie skrzypiał pedał hamulca.. Więc się uparłem i wyciszali boczki i głośniki i jest ok. Co to za tłumaczenie, że to jest charakterystyka produktu???? Kupiłeś produkt najwyższej klasy i mają Ci to zrobić. Takie rzeczy są niedopuszczalne. 

Co innego jak po ruszeniu słychać, że jest jakaś pompka, która pracuje. I tak musi być. Ok. Czy to ,że przy większych przeciążeniach czujesz delikatne wibracje na kierownicy - ok. Tak działa quattro i to mi nie przeszkadza. Ale nie, że coś skrzypi, a oni się wypinają.. Noż kurde.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inauguruje podforum pierwszym postem:)
Zuawazlem, że gdy jest wilgotno słychać zgrzypienie podczas hamowania. 
Dokładnie tygląda to tak,  że w ostatniej fazie hamownia, kiedy dziób idzie w dół, to słychać skrzypienie/zgrzypienie.  Mam wrażenie ze skrzypienie pochodzi z   elementów gumowych.
Też tak ktoś ma w b9 ? Na gwarancje z tym?
 


Cześć, jestem nowy na forum. Czytając wątki zauważyłem, że miałeś trochę przejść ze swoim autem. Chciałbym zapytać czy zdarzyły Ci się również poniższe historie i jak je rozwiązałeś. Posiadam benzynowy allroad przebieg 9 tyś km.

* od wczoraj skrzypi mi kierownica w czasie skręcania.
* w mroźne i / lub śnieżne dni zbiera mi się wilgoć na macie pod siedzeniem pasażera w okolicach wylotów powietrza. W inne dni nie ma z tym żadnego problemu.
Z drugim tematem byłem u RW w Powsinie. Nie byli w stanie zidentyfikować usterki.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, *GACEK* napisał:

 


Cześć, jestem nowy na forum. Czytając wątki zauważyłem, że miałeś trochę przejść ze swoim autem. Chciałbym zapytać czy zdarzyły Ci się również poniższe historie i jak je rozwiązałeś. Posiadam benzynowy allroad przebieg 9 tyś km.

* od wczoraj skrzypi mi kierownica w czasie skręcania.
* w mroźne i / lub śnieżne dni zbiera mi się wilgoć na macie pod siedzeniem pasażera w okolicach wylotów powietrza. W inne dni nie ma z tym żadnego problemu.
Z drugim tematem byłem u RW w Powsinie. Nie byli w stanie zidentyfikować usterki.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Niestety akurat takich problemow nie mialem :) Jedyne co mi skrzypi i to rzadko to uchty pasa.   Na swoje usprawiedliwienie dodam ze  wczoraj wywalilo mi bład Pre-sense :)  Czytalem w serwisówce, że to standard i procedura naprawcza to skasowanie błedu, wiec ogarne to przy wymianie opon i wymianie listwy szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety akurat takich problemow nie mialem [emoji4] Jedyne co mi skrzypi i to rzadko to uchty pasa.   Na swoje usprawiedliwienie dodam ze  wczoraj wywalilo mi bład Pre-sense [emoji4]  Czytalem w serwisówce, że to standard i procedura naprawcza to skasowanie błedu, wiec ogarne to przy wymianie opon i wymianie listwy szyby [emoji4]

Dziękuję za odpowiedź.
Skrzypienie chyba udało mi się zlikwidować. Na pewno na tę chwilę :) Poruszałem kolumną kierownicy we wszystkie możliwe strony i ponownie ją ustawiłem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heretyk: czy udało Ci się zlikwidować to skrzypnięcie przy hamowaniu? Mam tam tak samo ale dzieje się to tylko przy lekkim początkowo hamowaniu i mocniejszym depnięciu do zatrzymania. Nie słychać nic kiedy hamuję gwałtownie albo leciutko dojeżdżając wolno do skrzyżowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomeks64 napisał:

@Heretyk: czy udało Ci się zlikwidować to skrzypnięcie przy hamowaniu? Mam tam tak samo ale dzieje się to tylko przy lekkim początkowo hamowaniu i mocniejszym depnięciu do zatrzymania. Nie słychać nic kiedy hamuję gwałtownie albo leciutko dojeżdżając wolno do skrzyżowania.  

Skrzypienie ustało  w zeszłym roku i już nie słyszę niepokojących dźwięków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, heretyk napisał:

Skrzypienie ustało  w zeszłym roku i już nie słyszę niepokojących dźwięków:)

Po jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomeks64 napisał:

Po jakim przebiegu?

Teraz mam 18kkm więc myślę, że jakoś 14kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, heretyk napisał:

Teraz mam 18kkm więc myślę, że jakoś 14kkm

No to się będę przysłuchiwał bo mam 13k z hakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poradził sobie z tym problemem w inny sposób niż "po jakimś czasie przestało skrzypieć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...