Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana łożyska - przód


BadBart

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik zdiagnozował mi usterkę - wymiana łożyska prawy przód (było słychać brzęczenie w kole). Moje pytanie czy łożysko to wymienia się razem z piasta ? jaki jest przedział cenowy tej części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić samo łożysko lub komplet z piastą-łożysko ok 200-300zł. Na allegro gość ma ori po 180 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć kompletu nigdzie.. a czy wymiana samego łożyska jest bardzo problemowa ???

Czy piastę też trzeba koniecznie wymieniać czy zazwyczaj wymienia się tylko łożysko ?

Edytowane przez BadBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na alledrogo piasta a4 b8 i trochę tego jest.jesli będziesz wymieniał sam to lepiej kupić z piasta.-z samym lozyskiem trzeba się prosić żeby ktoś je wprasowl a zazwyczaj nikt nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 17:55, sitar napisał:

Można wymienić samo łożysko lub komplet z piastą-łożysko ok 200-300zł. Na allegro gość ma ori po 180 zł

Witam, sprzedaje możne ktoś na forum oryginalne łożyska? Albo zna ktoś namiary na gościa z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do prośby bo też mnie to raczej czeka i wolał bym kupić ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany! Macie jakieś źródło gdzie kupię secik łożysko + piasta firm które podaliście? Wszędzie są same łożyska tych firm bez piasty, a jak znajdę komplet to jest on firmy noname...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 17:55, sitar napisał:

Można wymienić samo łożysko lub komplet z piastą-łożysko ok 200-300zł. Na allegro gość ma ori po 180 zł

Witam, łożysko z piastą masz na myśli łożysko z w obudowie + piasta (ośka) z wieloklinem na półośkę do której przykręcamy tarcze ham. ? Czy samo łożysko w obudowie (4 uszy z otworami)?

Pytam bo dla większości łożysko z piastą to jest właśnie tylko w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w obudowie(z uszami)+ piasta z wielowpustem pod półoś. Chciałbym to sam wymienić bo zdolności manualne i narzędzia są, ale podejrzewam, że bez prasy nie da rady wymienić samego łożyska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie chcę to sam wymienic Tylko że trzeba wsunac ośke w nowe łożysko, może mi się uda ściągaczem srubowym. Generalnie najlepsza by była prasa i tu się komplikuje. Można kupić łożysko z oska ale to już koszt 600 - 1200zl, chyba że się znajdzie tańszy oryginał na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sensu kupować nowej piasty wystarczy samo łożysko, wprasować nawet można dużym imadłem, większy problem może przysporzyć wyciągnięcie łożyska ze zwrotnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bin85 napisał:

Niema sensu kupować nowej piasty wystarczy samo łożysko, wprasować nawet można dużym imadłem, większy problem może przysporzyć wyciągnięcie łożyska ze zwrotnicy

imadło nie służy do prasowania piasty w łożysko

W tym konkretnym przypadku dużo łatwiej jest zdemontować łozysko

problemem jest pozbycie się wewnętrznego pierścienia łożyska z piasty

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie służy ale amatorsko mam to głową wbić ?, ponadto chyba nie demontowałeś zapieczonego łożyska z aluminiowej zwrotnicy bez jej demontażu bo to kolejny problem, a  pozbycie się wewnętrznej bieżni to nie jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bin85 napisał:

Wiem że nie służy ale amatorsko mam to głową wbić ?, ponadto chyba nie demontowałeś zapieczonego łożyska z aluminiowej zwrotnicy bez jej demontażu bo to kolejny problem, a  pozbycie się wewnętrznej bieżni to nie jest problem

robie to niemal codziennie więc mi dzieciaku nie pisz tutaj głupot

forum to nie swinski targ i nie ma miejsca na druciarstwo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz to codziennie i masz problemy ze zdjęciem bieżni z piasty to chyba coś nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bin85 napisał:

Skoro robisz to codziennie i masz problemy ze zdjęciem bieżni z piasty to chyba coś nie halo

ja nie mam z tym zadnego problemu bo mam do tego odpowiedni sprzęt 

Ale wybij sobie z głowy że zrobisz to w garażu tak aby Piasta nie dostała po d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bin85 napisał:

Wiem że nie służy ale amatorsko mam to głową wbić ?, ponadto chyba nie demontowałeś zapieczonego łożyska z aluminiowej zwrotnicy bez jej demontażu bo to kolejny problem, a  pozbycie się wewnętrznej bieżni to nie jest problem

idzie łożysko zdemontować bez konieczności demontażu zwrotnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wyzyk83 napisał:

idzie łożysko zdemontować bez konieczności demontażu zwrotnicy

nigdy nie demontuje zwrotnicy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...