Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Webasto


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiedziałem że jest ktoś kto tak jak masz w linku powyżej naprawia sterownik.

Na pewno skorzystał bym z naprawy.

Nie wiem czy nie warto w twoim wypadku wymienić czujnik G18, odblokować Webasto, ewentualnie jak będzie dalej błąd 00532 to oddać do regeneracji sterownik. Wyjdzie i tak taniej niż wymiana webasto (pamiętaj że musisz kupić webasto z fakturą, bo jak będzie z nielegalnego pochodzenia to są problemy). Przy naprawie  nie musisz ściągać CP a graty do webasto o takim numerze jak masz Ty mam bo zostało mi moje webasto z uszkodzonym sterownikiem które moge Ci Tanio sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, arturek986 napisał:

Procedura odblokowania działa w Eberspacher Hydronic II, bo ja mam taki piec u siebie i odblokowywałem go.

Ja miałem u siebie piec taki jak Ty - 8K0 265 081H a założyłem piec z 2014 roku u numerze 8K0  265 081AF i wszystko śmiga. Oczywiście tak jak Ci pisałem musiałem zdjąć CP

Wychodzi na to że można założyć każdy byle by od diesla był. AF to chyba polift 2.0TDI a 3.0TDI ma AD końcówkę. W tym tyg jestem umówiony w serwisie webasto na diagnozę. Zobaczymy co stwierdzą. Ja jutro spróbuję może odblokować VCDSem też zobacze co tam słychać. 

Napisz mi kolego na PW ile chciałbyś za ten Twój stary piec gdybym potrzebował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy pasują wszystkie byle od diesla.

W temacie o webasto jest opisane że niby nie wszystkie można zamieniać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u fachowca od webasto i diagnoza jest taka ze uwalony jest sterownik. Radzil szukac calego pieca i nie wysylac do Rzepina na regeneracje bo chlopaki slabo sobie z tym radza i duzo zwrotow maja. Wiec szukam pieca w dobrej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że sterowniki są dość mocno usterkowe. 

Jak będziesz szukał webasto to pamiętaj o fakturze lub innym potwierdzeniu  legalnego pochodzenia bo będziesz musiał zdjąć ochronę komponentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, arturek986 napisał:

Wychodzi na to że sterowniki są dość mocno usterkowe. 

Jak będziesz szukał webasto to pamiętaj o fakturze lub innym potwierdzeniu  legalnego pochodzenia bo będziesz musiał zdjąć ochronę komponentu

Tak mówił właśnie gość że czesto to pada. Jak mam dać 350zł za sterownik (regeneracja) to wole za 500zł kupić cały piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja szczególnie jak nie mają zbyt dobrej renomy. 

A ja jak zobaczyłem info o regeneracji sterownika to żałowałem że nie zglebilem tematu i nie poszukałem opcji regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturek986 napisał:

Może i racja szczególnie jak nie mają zbyt dobrej renomy. 

A ja jak zobaczyłem info o regeneracji sterownika to żałowałem że nie zglebilem tematu i nie poszukałem opcji regeneracji

Ile płaciłeś za piec i za CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gibons napisał:

to w dobrej cenie wyrwałeś :)

Webasto na allegro jest sporo i ceny są nawet niższe niż 450 zł, ale problem zaczyna się jak chcesz fakturę.

Tam gdzie ja ściągałem CP musisz okazać dowód zakupu używanej części, inaczej nie ma opcji zdjęcia CP, a ASO w Szczecinie w ogóle nie ściąga CP z używanych części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 08:17, arturek986 napisał:

Webasto na allegro jest sporo i ceny są nawet niższe niż 450 zł, ale problem zaczyna się jak chcesz fakturę.

Tam gdzie ja ściągałem CP musisz okazać dowód zakupu używanej części, inaczej nie ma opcji zdjęcia CP, a ASO w Szczecinie w ogóle nie ściąga CP z używanych części. 

Zakupiłem Webasto jutro ma przyjść.

Dzisiaj z ciekawości poszedłem spróbować z tą procedurą odblokowania. Tamte błędy nie powracają.

Teraz mam ten co Ty miałeś 00532 oraz bład 00447 - Function Limitation due to over-voltage.

Generalnie jak sprawdzałem to napięcie jest za wysokie 16,9V ale tylko na webasto więc to raczej nie wina instalacji ?

Uruchamiam Webasto coś tam się załącza na zegarach pojawia się ikona webasta i po ok 30sek się wyłancza. Też tak miałeś czy u Ciebie w ogóle się nie uruchomiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gibons napisał:

Zakupiłem Webasto jutro ma przyjść.

Dzisiaj z ciekawości poszedłem spróbować z tą procedurą odblokowania. Tamte błędy nie powracają.

Teraz mam ten co Ty miałeś 00532 oraz bład 00447 - Function Limitation due to over-voltage.

Generalnie jak sprawdzałem to napięcie jest za wysokie 16,9V ale tylko na webasto więc to raczej nie wina instalacji ?

Uruchamiam Webasto coś tam się załącza na zegarach pojawia się ikona webasta i po ok 30sek się wyłancza. Też tak miałeś czy u Ciebie w ogóle się nie uruchomiło ?

Też tak miałem że uruchomiało się niby kilka sekund ikonka i wywalało błąd.

Dodatkowo w lato normalnie mogłem uruchomić z pilota przewietrzanie wnętrza i działało OK paliła się ikonka webasto na zegarach. Myślę że w twoim webasto też jest wszystko sprawne tylko jest uszkodzony sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, arturek986 napisał:

Też tak miałem że uruchomiało się niby kilka sekund ikonka i wywalało błąd.

Dodatkowo w lato normalnie mogłem uruchomić z pilota przewietrzanie wnętrza i działało OK paliła się ikonka webasto na zegarach. Myślę że w twoim webasto też jest wszystko sprawne tylko jest uszkodzony sterownik.

 

Taka jest diagnoza speca :) uwalony sterownik a czujnik ok.  Myślałem że coś innego skoro się chwiliwo uruchamiało. Robiłem też test VCDSem i wszystko ok. Jutro przyjdzie postaram się podmienić nie powinno wtedy być błędu tylko od CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gibons napisał:

Taka jest diagnoza speca :) uwalony sterownik a czujnik ok.  Myślałem że coś innego skoro się chwiliwo uruchamiało. Robiłem też test VCDSem i wszystko ok. Jutro przyjdzie postaram się podmienić nie powinno wtedy być błędu tylko od CP

Jak chcesz podmienić sterownik żeby nie było konieczności zdjęcia CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arturek986 napisał:

Jak chcesz podmienić sterownik żeby nie było konieczności zdjęcia CP?

Podmieniam cały piec bo taki ogarnąłem. tylko wydaje mi się że jeżeli ten nowy będzie ok to nie powinno walić tych błędów co teraz a jedynie błąd ochrony komponentu. Na zdjęcie CP jestem już wstępnie umówiony w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gibons napisał:

Podmieniam cały piec bo taki ogarnąłem. tylko wydaje mi się że jeżeli ten nowy będzie ok to nie powinno walić tych błędów co teraz a jedynie błąd ochrony komponentu. Na zdjęcie CP jestem już wstępnie umówiony w ASO

Ok źle przeczytałem napisałeś że nie powinno być błędu tylko od CP, a ja przeczytałem że nie powinno być błędu od CP.

Ja też tak robiłem wymieniałem caly piec, mogłem normalnie zrobić testy elementów wykonawczych.

Oczywiście uruchomić się nie dało bo był błąd CP.

Zdjąłem CP i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arturek986 napisał:

Ok źle przeczytałem napisałeś że nie powinno być błędu tylko od CP, a ja przeczytałem że nie powinno być błędu od CP.

Ja też tak robiłem wymieniałem caly piec, mogłem normalnie zrobić testy elementów wykonawczych.

Oczywiście uruchomić się nie dało bo był błąd CP.

Zdjąłem CP i wszystko śmiga

przed wymianą robiłeś może test ? i działał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gibons napisał:

przed wymianą robiłeś może test ? i działał ?

Tak jak Ci napisałem testy wykonawcze zrobiłem przed zdjęciem CP, ale uruchomić się nie dało przed zdjęciem CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...