Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobienie wydechu - wycięcie katalizatora i nowa końcówka wydechu


Mateurz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audi A4 B5 2.4 V6 z LPG. Ostatnio przy odpalaniu silnika i gdy jest zimny słyszę hałasy ze środka wydechu i podejrzewam, że to wypalony katalizator.

Wiem, że mam 2 katalizatory i 4 sondy(2 przed i 2 po) i będzie z nimi problem przy wycinaniu katalizatora. Wiem, że są jakieś emulatory sond(jakieś przedłużki lub elektroniczne emulatory).

Mam założoną instalację gazową więc w teorii ci którzy montowali robili coś z tymi sondami, aby nie wywalały błędów na gazie.

Chciałbym wyciąć katalizatory, wspawać zwykłe rurki i wymienić tłumik końcowy na ładniejszy wizualnie i lepszy brzmieniowo.

Chcę uniknąć pierdzenia wydechu i metalicznego pogłosu jak w starym polonezie. Lepsza będzie rurka czy strumienica?

 

Czy uda mi się zamknąć cenowo ze wszystkim w kwocie jaką dostanę w skupie za 2 katalizatory? Znacie może warsztaty w Warszawie, które się tym zajmują i mają o tym pojęcie aby zrobić mi to od a do z?

Edytowane przez Mateurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że w 2018 wchodzą nowe przepisy i będą sprawdzane spaliny na przeglądzie?
Z tego co się orientuje oba katy ori są ceramiczne. Kup np. metalowe katy od AWG Polonez Euro 4 a i tak będzie mocno na plus względem ori jeżeli chodzi o przepustowość spalin + metalowe katy dużo lepiej znoszą LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2017 o 17:51, Sulfur napisał:

Wiesz że w 2018 wchodzą nowe przepisy i będą sprawdzane spaliny na przeglądzie?
Z tego co się orientuje oba katy ori są ceramiczne. Kup np. metalowe katy od AWG Polonez Euro 4 a i tak będzie mocno na plus względem ori jeżeli chodzi o przepustowość spalin + metalowe katy dużo lepiej znoszą LPG. 

Wycięcie katalizatora niekoniecznie sprawi, że spaliny przestaną się mieścić w dopuszczalnych normach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...