Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podwyższenie zawiechy


verus

Rekomendowane odpowiedzi

Kod zawieszenia 1BE, czyli powinno być 20mm niżej od serii. Wydaje mi się jednak, że jest sporo niżej - prześwit mierzony od dolnej części spoilera to ok 10cm, od osłony pod miską będzie jakieś 8cm. Sprężyny są zielone :eek: Koła 235/45/R17. Ogólnie jeździ się znakomicie do czasu... Teraz pytania - jakie są przybliżone koszty podwyższenia takiej zawiechy i o ile ją podnieść mm żeby nie zrobić allroad :question: Czy tylko sprężyny :question: Czy np. zmiana opon na o wyższym profilu coś da :question: ( może ocierać :question: ) Ktokolwiek widział ktokolwiek wie z tym można zrobić .

foto jak to wygląda poniżej

dsc0294su1.jpg

dsc0293fs9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

Witam, podłączam się do tematu, też chcę podnieść swoją A4 a w zasadzie to troszkę zmiękczyć już mam dosyć polskich "dróg". Mam oryginalne zawieszenie S-line w A4 avant.

Myślicie że można wymienic same amorki na serie comfort czy razem ze sprężynami ???

Jak kolega pisał wyżej z felgami i oponami 235/45/17 może smiesznie wyglądac w seri komfort. :smile: Może ktoś pomoże dobrać dobry zestawik na zamiane. Moje autko to A4 avant 12.03 model 04 silnik 2.5tdi BDG. Jak sie orientowałem to jest kilka amorków jakie można założyć i nie wiem czym sie róznią. Proszę o rady. Pozdarwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno to nie jest -20mm, moim zdaniej jakieś 50-60, szukaj oryginału -20, będzie ładnie (w miarę) i mocno komfortowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczą same sprężyny -20mm ?

gdzie takie dostać dobrej jakości i w dobrej cenie ?

[ Dodano: 06-03-2007, 18:28 ]

mógłby ktoś wkleić fotkę jak wygląda zawieszenie -20mm ?

ile wtedy jest prześwitu ?

[ Dodano: 06-03-2007, 18:42 ]

.

.

.

.

.

.

.

jak sprawdzić ile mm rzeczywiście obniżona jest ta zawiecha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prześwit wygląda jak by było więcej niż 20mm obniżone.

Powinny same sprężyny pomóc jeżeli chcesz podnieść.

Sprawdz jeszcze czy nie masz przypadkiem gwintowanego zawieszenia i czy nie ma wpisu w brief-ie o zastosowaniu innej zawiechy

Najlepiej zdejmij koło i wrzuć zdjęcie od razu będzie wszystko wiadomo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne zawieszenie S-line w A4 avant.

szubek, też mam oryginalną zawiechę s-line tylko pewnie niższą.... Jaki masz kod zawieszenia ? Mierzyłeś jaki masz prześwit ? Jakiego koloru są sprężyny ?

[ Dodano: 06-03-2007, 19:15 ]

Najlepiej zdejmij koło i wrzuć zdjęcie od razu będzie wszystko wiadomo

jutro odkręcę i wkleję fotkę :cool:

[ Dodano: 06-03-2007, 19:18 ]

i czy nie ma wpisu w brief-ie o zastosowaniu innej zawiechy

no jest wpisany w ksiażce kod 1BE

czy może być dodatkowo jeszcze jakieś inne oznaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest wpisany w ksiażce kod 1BE

czy może być dodatkowo jeszcze jakieś inne oznaczenie ?

masz auto od nowości ?

Jeśli nie, to przecież ktoś mógł zmienić zawiechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel twierdził, że to jest +/- 20/30mm ( nie był pewien czy to jest 20 czy 30 ) W ksiażce nie ma nic więcej poza kodem 1BE. Sprawdzałem także w serwisie historię auta ( przeglądy, itp itd, i nic o wymianie zawiechy nie było )

Czy może ktoś powiedzieć jaki ma być prześwit dla typowego s-line -20mm i jak to dokładnie zmierzyć ?

Na początek to chciałem ustalić jaką zawiechę faktycznie mam, żeby wiedzieć co i jak zamienić.

[ Dodano: 06-03-2007, 20:37 ]

.

.

.

.

szubek-line, ponawiam prośbę, czy mógłbyś wkleić zdjecie swojgo audi ? Chociażby to, które w avatarze tylko powiększone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny są zielone

Wydaje mi się ori sprężyny są tylko czarne, a ich wykonanie (standard, sport itp.) opisane jest na sprężynie barwnymi kropkami-paskami.

Piszę na przykładzie B5-tki, możliwe, że w B6-tce się to zmieniło, chociaż nie podejrzewam-nie sądzę.

Wychodziło by na to, że Twoje sprężyny nie są ori (ktuś je podmienił) i dlatego autko siedzi niżej niż -20mm.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec big problem z kupnem używek :confused: bo autko po prostu za młode masz :wink:

Proponuje dac ogłoszenie na forum (naszym i AKP), możliwe, że ktoś wymieniał ori sporta w takim samym modelu jak Twój, i ma na zbyciu.

Poza tym to musisz jeszcze ustalic jakie jest oznaczenie ori sprężyn do zawieszenia sportowego w twoim aucie (chodzi o te barwne paski, przód i tył).

Ale najprędzej to salon Ci pomoże :frown:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

witam, zawiecha u mine oryginalna s-line ( wg producenta obniżona o 20mm i utwardzona) wg mine wydaje się troszke niżej, z tego co pamietam to sprężyny sa czarne a amorki takiego koloru ceglastego. Sprawdze ten kod zawieszenia i dam znać.

Jak patrzę na zdjęcie kolegi to wygląda podobnie jak u mnie ..a umnie jest -20mm

jak założę letnie kółka to zrobię fotki zawiechy i prześwitu bo teraz sa zimówki i felgi z innym et niz lato wieć są bardzo schowane w nadkola i zdjęcie bedzie bardzo mylące.

.... oki zrobie zdjątka i wkleje jak najszybciej ....mój komputerek przenośny a tylko takim dysponuję niestety jest w serwisie juz 4 tygodnie i mam utrudniony dostep do danych i netu.

[ Dodano: 07-03-2007, 16:43 ]

tak wygląda to u mie tył 32cm przód 29cm mierzone od podłoża do górnej krawędzi listwy.

Przepraszam za kiepskie zdjęcia ale tylko takim na szybko dysponowałem.

prze_wit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mam dokładnie tak samo, z przodu wyszło mi 1cm mniej ( a może tylko krzywo przyłożyłem metr )

Wyżej jest głos mówiący, że to nie -20mm tylko 50-60, i co :question:

Aha, kolor sprężyn nie jest żadnym wyznacznikiem poziomu obniżenia i nie należy się tym sugerować.

dsc0297zq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szubek-line

ja mam zawieche s-line od nowości bez żadnych przeróbek i wg producenta -20mm, wiec głosy -50mm 60mm to chyba przesada, ostatnio patrzyłem na parkingu na A4 avant z zawieszeniem komfort i naprawde jest niewielka różnica w wysokości, jak tylko wyczaję jakiegos avanta z tych lat to lece z miarką :lol: i bedzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno to nie jest -20mm, moim zdaniej jakieś 50-60, szukaj oryginału -20, będzie ładnie (w miarę) i mocno komfortowo

Skoro mamy oboje taki sam prześwit i teoretycznie jest to -20mm to coś się nie zgadza bo auta siedzą bardzo nisko.

Aż dziw, że nikt nie wie tutaj o co chodzi, przecież tyle osób ma obniżoną zawiechę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że nikt nie wie tutaj o co chodzi, przecież tyle osób ma obniżoną zawiechę..

Dlatego pisałem wcześniej żebyś zdjął koło i zrobił zdjęcie sprężym i amorów, skąd mamy wiedzieć co masz w środku?

Może poprzedni właściciel zmieniał coś

A to że macie podobne prześwity to nic nie znaczy przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy oboje taki sam prześwit i teoretycznie jest to -20mm to coś się nie zgadza bo auta siedzą bardzo nisko.

Aż dziw, że nikt nie wie tutaj o co chodzi, przecież tyle osób ma obniżoną zawiechę..

Ja też mam obniżoną zawiechę orginalnie (kod 1BE) własnie sobie mierzyłem i mam dokładnie to co Ty ,

i uważam ze jest okej a powiedz czemu chcesz podniesc zawieche?

Wpadnij na spota jakiegoś w KR wtedy pogadamy i porównamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czemu chcesz podniesc zawieche?

Wcześniej miałem dość wysoki zawias ( w innym aucie ) Po przesiadce na nie było dnia żebym gdzieś nie odhaczył przy manewrowaniu ( krawężnik, progi zwalniające itp )

Po miesiącu już trochę przywykłem i nauczyłem się jeździć ale nadal mi trochę przeszkadza, że nie można wjechać gdzie się chce... Może w końcu zostawię tak jak jest, w każdym razie wydaje mi się to bardzo nisko. Serii nie chcę ale chociaż tak parę mm wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serii nie chcę ale chociaż tak parę mm wyżej

nie wiem czy jest coś mniej niż 20mm (obniżenie przy kodzie 1BE zdaje się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...