Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wymieniać olej w tipie ?


patricoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy wymieniać olej w moim tipie czy nie. Autko ma 280tkm i olej nigdy nie był wymieniany. Dużo się naczytałem, że jak tak długo nie był wymieniany to, że po wymianie padnie skrzynia. Skrzynia przeciąga na trzecim biegu przy żwawej jeździe..Słyszałem ze to normalne bo jakiś lock up się załącza. Czasami przy redukcji z 4 na 3 czuje delikatne uderzenie .Byłem u gościa co naprawia automaty to mówił żeby nie ruszać bo jak padnie po wymianie oleju, a padnie sama z siebie to nie będzie dużej różnicy w kasie :D

Z góry dzięki

Pozdrawiam

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym wymienil olej. Sam mam ta wymiane przed soba tylko jeszcze odkladam na nia... :P

W moich okolicach dynamiczna wymiana - robocizna + czesci - to koszt 1300zl i robia to od reki. Niby nie majatek ale masz swiety spokoj. Moim zdaniem jak ma pasc to i tak padnie, nie wazne czy olej bedzie zmieniony ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te przeciąganie na 3 u Ciebie tez występuje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś już u tego gościa ? To jakiś spec od ASB ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś już u tego gościa ? To jakiś spec od ASB ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie wymienialem jeszcze. Ja bede to robil u siebie w serwisie. Tamten gosc jest ogolnoe specem od skrzyn ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakies szarpniecia czy Ci przeciąga to tym bardziej jak najszybciej bym zaczął od oleju. Jak jest ubytek oleju w asb czy olej jest przepracowany to ma prawo szarpnąć czy przeciągac. Zobaczysz zaraz jak wyglada filtr i czy magnesy duzo opiłkow zebraly. Pierwsze co jak kupiłem to wymiana oleju w skrzyni była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 09:24, muunv napisał:

W moich okolicach dynamiczna wymiana - robocizna + czesci - to koszt 1300zl i robia to od reki.

Bez urazy ale masz niezłą okolicę w Warszawie robią to za 700 zł + 130 lub 160 za filtr z uszczelka

Wszystko poniżej tysiaka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam do tego miejsca jakies 60-70km ale polecane moejsce. Nie orientowalem sie w cenach w Wawie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oznaczenie skrzyni JAX jaki olej trzeba wlać ? I jaki koszt. Bo w temacie powyżej o olejach ciężko stwierdzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej olej Ravenol.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ZF lifeguard ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wlejesz to, co chcesz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Lublinie wołają 1800 za wymianę dynamiczną. Chyba trochę przesada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samco w Warszawie  za statyczną 160 zł  ale po tym padają skrzynie po paru miechach WIĘC OMIJAĆ Z DALEKA

Nie wiem co tam leją i już chyba nie chce wiedzieć bo narazili mnie na spore koszta (druga skrzynia)

Bo pierwsza rozpadła się po ich kapitalnym remoncie zaraz po upływie 6 miesięcznej gwarancji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może w którym miejscu wpinają się do dynamicznej wymiany i kiedy wymieniają (o ile w ogóle) filtr? Nie mam kanału ani najazdów żeby obejrzeć to na spokojnie. :/ Jakiś czas temu zrobiłem podmianę statyczną dzięki uprzejmości znajomego, przymierzam się do drugiej wymiany i w zasadzie gdybym wiedział gdzie jest dostęp to spróbowałbym dynamicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Czy w ASO Audi robią wymiany oleju w automatach? Jakoś nie mam przekonania do przypadkowych warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomik77 napisał:

Czy w ASO Audi robią wymiany oleju w automatach?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
zauważyłem ostatnio przy niskich temperaturach że skrzynia zachowuje sie jakoś dziwnie
mianowicie, przy wyjezdzie z garażu na wstecznym po kilku metrach auto przyspiesza i usiłuje jechać mino wciśniętego hamulca, raz nawet zgasł silnik, a gdy przy zatrzymaniu wrzucę N obroty skaczą do ok.2500
po wyjezdzie na droge 1,2 ok a jak przerzuca na 3 jakby ostro wyhamowuje że niemal w szybę przywale
dzieje się tak tylko gdy auto jest zimne
co to może być? za mało oleju? pora na wymianę?
dodam że skrzynia robiona rok temu, przejechane około 25kkm, gwarancja na pół roku i 60kkm
a jest jeszcze jeden objaw, ale wystepuje tak samo na zimnym i na ciepłym silniku-gdy skrzynia załączy 3 bieg obroty spadną na 2000 po czym za chwilę zmiejszą się jeszcze tak do 1800
co z tym robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...