Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka zużytych klocków hamulcowych duży FIS


tom3k.a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna w moim A4B5 nieustannie pali mi się kontrolka zużytych klocków hamulcowych, nie mam już zielonego pojęcia co może być tego przyczyną.

Sprawa wygląda następująco. Wtyczki do czujników mam ucięte i przewody zwarte tak aby obwód pozostawał zamknięty - do tej pory zdawało to egzamin jednak bez żadnej ingerencji wywaliło mi kontrolkę która nie chce zgasnąć. Czytałem że przewody idące w tej wiązce mogły gdzieś się przerwać co powoduje przerwanie obwodu. Sprawdziłem to dzisiaj miernikiem i wygląda to tak że jeżeli mam zwarte przewody na prawym kole to na lewym pokazuje mi wartość ok 9V. Jeżeli przewody na prawym kole są rozwarte to wartość na lewym pokazuje 0V. I tak samo w drugą stronę, jeżeli mam zwarte przewody na lewym kole to na prawym pokazuje mi 9V, jeżeli na lewym są rozwarte to na prawym pokazuje 0V. Czyli wychodzi na to że jeżeli na prawym i na lewym są zwarte to prawy i lewy obwód są zamknięte. Mogę wykluczyć przerwane przewody ponieważ w obu przypadkach pojawia się napięcie. A może się mylę. Nie mam do tego żadnego schematu elektrycznego. Nie wiem ja te dwa obwody mają się do siebie.

Czy tutaj tkwi jakiś problem natury elektrycznej?

Sprawdzałem nawet poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, też gdzieś o tym przeczytałem ale wszystko w normie, pyzatym nie sądze żeby to miał związek z kontrolką zużycia. Przewody do ABS idą w tej samej wiązce, z nimi nie mam żadnych problemów.

Wszystkie połączenia ok, zwarcia przewodów oczyszczone i polutowane dobrze zabezpieczone, a kontrolka nadal się świeci. Tylnej osi nie biorę pod uwagę bo tam nie ma nic z tych rzeczy.

Podłączałem VAG jednak kodowanie sterownika 17-zestaw wskaźników jest ustawione na 00040, czyli wszystko wyłączone, spryskiwacze, klocki, pasy bezp. itp.

Prośba do was o naprowadzenie na dobrą drogę, co jeszcze mogę sprawdzić???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...