Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywanie płynu chłodniczego przy jeździe na LPG


sewiolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Mam taki problem otóż ubywa mi płyn chłodniczy i nie wiadomo gdzie i jak, sprawdzony na zawartość CO2 w układzie, nic nie wykazało nigdzie niema wycieku wszędzie sucho, padło podejrzenie na parownik instalacji LPG dlaczego ? bo gdy jeździ się na benzynie to niema ubytku płynu, a na gazie ubywa, wymieniony został parownik na nowy i co się okazuje ze nadal ubywa płyn chłodniczy, nie mam już pomysłów co może być przyczyną ubywania płynu z układu, dodam jeszcze że jest jeszcze taki problem ze rano po nocy i po krótkiej jeździe (ale nie zawsze) dzieje się tak że przy odpaleniu auto chodzi bardzo nie równo jakby nie paliło na jeden dwa cylindry i po chwili wszystko wraca do normy, oleju nie przybywa, czy może jeszcze sprawdzić ciśnienie na cylindrach, ale skoro niema CO2 w układzie to uszczelka raczej dobra.

Może ktoś z was miał podobny problem bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar CO2 w układzie jest niemiarodajny ogólnie.

Dziwne, że tylko na LPG ubywa. Sprawdź czy reduktor nie puszcza wody i czy czasem nie leci z kolanek wodnych pod spodem reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziwne że tylko na LPG ubywa płynu, z tego co wiem płyn krąży po reduktorze nawet jak auto nie chodzi na gazie, prędzej obstawiałbym jakąś nieszczelność skoro oleju nie przybywa. Miejsce nieszczelności jest trudne do znalezienia bo nagrzany płyn szybko odparowuje, powinien zostać osad w miejscu przecieku oraz zapach płynu pod maską.

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...