Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maź na filtrze gazu


Jarson7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam instalacje gazową BRC założoną w lutym tego roku, zrobiłem niecałe 15 000km i pojechałem do gazownika na przegląd wymagany przez BRC do gwarancji.  Ogólnie jestem zadowolony, z samochodem nic się nie dzieje ale w trakcie wymiany filtra fazy lotnej zauważyłem, że jest jest na nim sporo oleistej mokrej mazi. Nie tankuje gazu na stacjach "X" niewiadomego pochodzenia, 99% tankowań to BP. I moje pytanie, czy  to jest normalne, czy winą jest słabej jakości gaz czy może ustawienie temp.przełączenia na gaz, albo jeszcze coś innego?

filtr gazu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze będzie olej w lpg najlepiej to zamontuj filtr alex360 z odstojnikiem ale włókno szkalne brc te co masz podobno też daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaolejonego gazu to ponoć należy unikać stacji zaopatrywanych przez tezet. Najprawdopodobniej przez to mam zalepione wtryski ac-w03, a ponoć ciężko je zajechać.  Opinia zasięgnięta od dwóch gazowników. Jak tankowałem na orlenie było spoko, a z racji zmiany miejsca zamieszkania przesiadłem się na lotos, a tam lpg od tezetu i po 4 miesiącach jazdy kiszka :/ Instalacja ma 20 tys. przebiegu jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te Bp to franszyza? Na stacjach z franszyzą różnie bywa z jakością paliw, testowałem na statoil i orlen i jest różnica, może nie na wszystkich tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zawsze będzie w filtrze ale ten twój to masakra, najlepiej zmień stację benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...