Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia biegów problem z 2 biegiem


ziomek435

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z drugim biegiem najbardziej na zimnym silniku potem już w miarę ale z dużych obrotów nie dam rady za bardzo wrzucić 2 biegu. zaczęło się tak że zrobiłem swapa na quattro i biegi wchodziły fajnie ale chciałem zmienić olej zmieniłem na mobil i tak zaczęło się dziać jeździłem 2 tyg . i zmieniłem na ravenol 75w90 vsg i jest troszkę lepiej ale nie wiem czy to jest wina oleju. ten niby ma być ok a szkoda mi wydawać grube pieniądze na dalej inne oleje. macie jakiś pomysł ? 1.8T skrzynia FTP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie. Pierwsze wymienilem olej ale byla mizerna poprawa. Dopiero ktos powiedzial mi o regulacji biegow ( samego drazka) i po tym zabiegu zaczelo dopiero czuc duza roznice w zmianie biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djtaso napisał:

Mialem podobnie. Pierwsze wymienilem olej ale byla mizerna poprawa. Dopiero ktos powiedzial mi o regulacji biegow ( samego drazka) i po tym zabiegu zaczelo dopiero czuc duza roznice w zmianie biegow

ale u mnie było tak że wszystko było ok. chciałem wymienić olej bo kupiłem tą skrzynie bo zakładałem quattro i wymieniłem olej od razu zaczęło się to dziać problem 2 biegu wymieniłem znowu olej na jeszcze lepszy bo myślałem że to wina oleju i dalej to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm Mam ten sam problem kupiłem auto po swapie skrzyni biegów z automatycznej na manual i przy niskiej temperaturze drugi bieg chodzi bardzo ciężko dopiero gdy  auto sie rozgrzeje jest w miare ok oddałem nawet skrzynie do regeneracji ale stwierdzili brak uszkodzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...