Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazówka temperatury


karoladamczyk98

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

Mam problem, a mianowicie w ostatnim czasie wymieniłem krociec od układu chłodzenia (ten z  tyłu co wchodzi w blok silnika, co jest w nim czujnik temperatury i jest tam termostat), gdy odebrałem samochód po pewnym czasie zauważyłem że wskazówka temperatury pokazuje mi tylko 70 stopni mimo że już spokojnie 20 km zrobiłem... Więc wymieniłem termostat, kosztował mnie zaledwie 25 zł co się miło zdziwiłem bo na necie patrzyłem i były same większości powyżej 50 zł. Gdy odebrałem wszystko było wporzadku gdy wkoncu po paru dniach zauważyłem że gdy jadę 120km wskazówka opadła tak na 80 stopni, gdy już jechałem 140km wskazówka opadła na 70 stopni.... A gdy po jeździe (spokojnej?) zgasilem go na 5 min, i gdy przekręciłem na zapłon temperatura pokazywała na 115 stopni... Wiadomo, odpaliłem i  po momencie było już 90 bo wentylator zaczął chodzić... I teraz nasuwa się pytanie czy wadliwy termostat czy czujnik, ale czujnik wgl coś ma do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można go sprawdzić, powinien mieć jakąś swoją określoną rezystancje, jeśli tak to jaką, jaki zakres? Czy w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień go koszt czujnika około 25zł

kup firmy vernet

nie kupuj ori z allegro to podróby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem, wszystko jest wporzadku tylko taki malutki problem jest ze jak zgasze i odpale za 5 min to temp. Podskoczy do 95 max 100 stopni ale to pewnie dlatego że wentylator nie pracuje na zgaszonym silniku bo wiskoza... Tylko że wcześniej tak nie miałem miejsca, raz w życiu jak był upał dość duży i po długiej trasie a tak to okej było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...