Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek - słychać tylko "cyknięcie"


kornel

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przestał mi działać centralny zamek - po naciśnięciu pilota/przekręceniu kluczyka w zamku, z pompki w bagażniku słychać jedynie jakby cyknięcie przekaźnika i nic więcej się nie dzieje. Dodatkowo, zauważyłem, że ten walcowaty element pompki jest mocno ciepły.

Wyjąłem dzisiaj pompkę z auta, otworzyłem ją i okazuje się, że cała płytka jest szczelnie pokryta czarnym nalotem (dosyć tłustym). Wszystkie elementy są czarne. I teraz się zastanawiam czy coś się w niej spaliło i jest do wymiany, czy wystarczy wszystko dobrze odczyścić i powinna znowu śmigać. Wydaje mi się, że gdyby to było od przepalenia jakiegoś elementu, to by śmierdziało spalenizną, a to w ogóle nie ma zapachu.

Jak myślicie? 

Apropos: co jest w tej części w kształcie walca? Też powinienem to rozkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej? Jestem trochę laikiem... Potrafię czasami coś rozebrać i wyczyścić, ale niezbyt się znam na elektryce :/

Ok, chyba już wiem, co to grafit. Faktycznie - po otwarciu tej walcowatej części pokazała się zupełnie rozczłonkowana płytka grafitowa. To teraz pytanie - idzie to jakoś zdobyć samą tę płytkę, czy trzeba całą pompkę wymieniać? 

Edytowane przez kornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nowa pompka zakupiona, wszystko działa jak należy. Dziękuję za pomoc - można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...