Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb awaryjny


w30011993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

moze Państwo umieją mi pomoc ?

posiadam audi a4 b7 2.0 tdi, które bardzo często wchodzi w tryb awaryjny.

Została zregenerowana turbina - niestety nic to nie dało. Została wymieniona turbina na inną jest trochę lepiej, ale wciąż wchodzi w tryb awaryjny. Kolejne działanie jakie podjął warsztat to wymiana EGR i znowu samochód wchodzi w tryb awaryjny. Teraz został wymieniony czujnik od turbiny i niestety dzisiaj znowu zaprowadziłam auto do warsztatu. 

Może ktoś z was umie rozwiązać mój problem, bo Panowie z warsztatu są chyba już bezradni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bez logów nic nie wiadomo , jak wchodzi w tryb awaryjny to napewno sterownik daje info o błędach. Może trafiasz na warsztaty które mają wogole problemy z diagnostyka Twojego auta i wymieniają wszystko w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówią, że jest „niedoładowanie”. Jeżeli chodzi o logi to zapytam przy kolejnej wizycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, w30011993 napisał:

Cały czas mówią, że jest „niedoładowanie”. Jeżeli chodzi o logi to zapytam przy kolejnej wizycie. 

Jesli chodzi o logi, to poszukaj pod hasłem "logi dynamiczne" jak zrobić, i kogos w miare ogarnietego z Twojej okolicy zeby pomogl Ci to zrobic np z forum

 

Tak jak koledzy mowia, bez logow to wrozenie ale na poczatek sprawdzilbym weze podcisnienia i n75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

Po pierwszej trefnej diagnozie podziękował bym tym panom...

 

 

Ta dokladnie jak kolega mowi, bo sie okaze, ze niepotrzebna byla regeneracja tej turbiny ktora robilas, skoro efektu nie dalo, ale zaloze sie nikt oczywiscie do tego sie nie przyzna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest niedoładowanie to albo jakaś nieszczelność albo źle turbo zregenerowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a logi coś pomogą jak silnik nie zawsze wchodzi w tryb awaryjny ? 

Ostatnio przejechał 500 km prędkością autostradowa i nic dopiero po powrocie  wyjechałam jeszcze ra na autostradę i przy 120 km/h tryb awaryjny się włączył 

tryb awaryjny wchodzi po wyżej 100 km/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi ponownie w warsztacie szukają dalej przyczyny 

zapytam się czy robili logi i dam znać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, w30011993 napisał:

Auto stoi ponownie w warsztacie szukają dalej przyczyny 

zapytam się czy robili logi i dam znać 

 

Nie zrobili.... po pewnie nawet nie wiedzą jak :(:kox:
Ogolnie, widze tutaj chcieli Ci pomoc, zebys w pewien sposób zdiagnozowała sobie co jest uszkodzone, i nie dała mechanikowi powymieniac nie potrzebnych elementów...

Niestety czesc naszych fachowców to wymieniacze a nie mechanicy którzy wymieniaja po kolei elementy zamiast szukac zrodla problemu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, w30011993 napisał:

Chodzi o to ze nie mogę sam grzebać bo mam gwarancje i jak zacznę sam grzebać to ja stracę 

Ale to ze robiaclogi nigdzie nie widac, nie grzebiesz nic mechanicznie... tylko szczytujesz do komputera wartosci wyswietlana przez Twoj komputer samochodu...
To jakby Ci ktos zabronił nagrywać filmik pokazujacy Twoja usterke... ;-)

 

Poszukaj kogoś ogarniętego na forum kto umie logować a oprócz logowania je interpretować bo to drugie jest nawet trudniejsze... z wielka flacha whiskey sie umawiaj i z gotowa diagnoza mozesz jechac do swoich wymieniaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie niby są fachowcy zajmują się tylko audi i volkswagen . Chyba trzeba będzie tak zrobić bo nie mam innego wyjścia juz 10 wizyta u nich i nie ma skutku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w30011993 napisał:

To właśnie niby są fachowcy zajmują się tylko audi i volkswagen . Chyba trzeba będzie tak zrobić bo nie mam innego wyjścia juz 10 wizyta u nich i nie ma skutku 

Teraz jeszcze pomysl, ile niepotrzebnych rzeczy moglo zostac wymienione, bo obstawiam ze przy kazdej wizycie bylo jeszcze: a wymienilismy dodatkowo to, bo to moglo byc powodem bla bla bla.... Mam nadzieje ze nie bedzie to kosmiczna kwota bo bym ich za jaja powiesil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...