Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plukanie silnika czy warto?


Mungooo

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.  Auto kupilem w kwietniu. Nie wiadomo jaki byl olej zalany zmienilem na 5w40 motula. Od wymiany do wymiany troche oleju wciagnal jakies 1.5l ale w aucie wykorzystywana jest raczej moc a nie dziadkowanie. Chce zmienic olej na 5w50 bo auto lekko nie ma a ma być zrobiony program wiec lzej fura miec nie będzie :x mialem do wymiany uszczelke pokrywy zaworow wiec ją wymieniłem (czesc oleju pewnie też wyciekla przez nią) ale zauwazylem pod pokrywa duzo nagaru. Przed tem pewnie był lany jakis szlam tak sie domyslam stąd ten nagar. Czy warto robić wspomniana już w temacie plukanke? Slyszalem o specyfiku liqui moly i dużo pozytywnych opinii.  Czy przejście waszym zdaniem na 5w50 to też dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka i czyszczenie smoka olejowego wskazane jak nieznana dokładna historia auta. Ja bym został przy 5w40 lub 0w40, a jak ostro jeździsz to wymieniać co 6-max 8tys km. Te silniki podatne są na tzw. oil sludge i tak się kończą wymiany oleju w tych silnikach co 15tys, nie mówiąc już o serwisach Longlife.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio żonie ibize, pieniadze smieszne ale auto silnikowo wydawalo sie ok, korcilo mnie otwarcie pokrywy zaworow przed wymiana oleju

20171101_102154.jpg

wnioski nasuwaja sie same, zalałbyś po prostu nowy olej do takiego silnika ? dodam tylko że zdjęcie jest już po płukance, a sporo jeszcze tego potem wydłubałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyszczenie pokrywy, miski i smoka obowiązkowo w 1.8t :) jak zdejmiesz to sam zobaczysz ile będzie szlamu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ! po zakupie robiłem dokładnie to samo. Płukanka, miska w dół ja od razu wymieniłem pompę oleju na nową, czyszczenie pokrywy dekla zaworów, nowy olej. 5W40 LM daje radę, mój jest po programie i nie widzę sensu przechodzenia na inny olej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...