Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sposob opuszczania szyb


MeRa

Rekomendowane odpowiedzi

2. Problem czy mam domykanie szyb? I jak to sprawdzić?

A próbowałeś przytrzymać dłużej przekręcony kluczyk w zamku, zamykając samochód?

Nie, zamykam z pilota.

Tylko mam mały patent zrobiony i polecam go dla tych co kupili alarm bez sterowania pneumatycznym zamkiem centralnym.

Mam założony zwykły siłownik elektryczny (taki z uniwersalnego zamka centralnego) i on podpięty jest do rygla (tego "dzyndzla" plastikowego, co w środku z tapicerki wystaje).

Zamek centralny steruje ryglem.

Kolega szogun napisał, że w zamku są mikrostyki.

Może to jest przyczyną, że mi szyby nie domykają się oraz nie zapala się światło w środku, bo w tej chwili sam zamek (wkładka zamka) nie bierze udziału w otwieraniu i zamykaniu drzwi (niektóre samochody mają mikrostyki, które bezpośrednio współpracują z wkładką).

Jutro jak będzie takie słoneczko jak dzisiaj rozbiorę i obejrzę, jak znajdę coś ciekawego, to opiszę - może komuś się w przyszłości przyda.

Dzięki za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wkładce są włączniki odpowiedzialne za domykanie szyb.

W samym zamku są 2 mikrowłączniki odpowiedzialne za oświetlenie wnętrza i info dla centralnego zamka o zamkniętych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem...

Domykanie szyb działa, ale tylko gdy zamknę z kluczyka drzwi i przytrzymam dłużej kluczyk przekręcony...

Muszę teraz sobie zrobić domykanie szyb, gdy zamknę drzwi z pilota...

Muszę zrobić jakieś urządzenie, które mi podtrzyma napięcie na odpowiednio długi czas po uzbrojeniu alarmu, aby zdążyły się szyby zamknąć. Wepnę je równolegle do tej krańcówki z zamku i będę miał domykanie szyb z pilota po uzbrojeniu alarmu ;)

Ale najpierw muszę się uporać z tą krańcówką, aby mi się szyba nie opuszczała po zamknięciu...

[ Dodano: 15-03-2007, 21:54 ]

To kolejne pytanie:

Czy można tak zaprogramować sterownik, aby szyby same dojechały do góry, bez konieczności trzymania przekręconego kluczyka w zamku, na zasadzie:

wysiadam, przekręcam zamykajac drzwi, wyciągam kluczyk, a szyby same sobie dojeżdżają do góry. Może jest to funckja programowalna?

Później wyjaśnie, po co mi to... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...