Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Produkty RSNav - interfejs Apple CarPlay/Android Auto dla MMI 3G+ / MMI Android Extension


nazriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytań czy ktoś z was miał doświadczenia z produktami tej firmy:

https://rsnav.com/collections/all

 

Mają oni dokładnie dwa ciekawe produkty:

1. https://rsnav.com/products/3g-mmi-3g-mmi-apple-iphone-video-interface-kit

Jest to sam interfejs, który pozwala na korzystanie z Apple CarPlay/Android Auto(podobno wkrótce).

Obraz wyświetalny jest na oryginalnym ekranie od MMI AUDI, a input "wykonywany" jest za pomocą oryginalnych knobów/joysticków od MMI AUDI.

Przy odblokowanym Apple iPhone daje to dość duże możliwości jeśli chodzi o nawigacje i multimedia ogólnie.

2. https://rsnav.com/products/7-android-6-0-navigation-unit-for-audi-a4-s4-a5-s5-q5-b8-b8-5-8k-8t-3g-mmi

Jest to replacement dla oryginalnego wyświetlacza od MMI AUDI - jest to także zupełnie oddzielny moduł/produkt z własnym sprzętem i systemem operacyjnym (Android).

Podmienia się wyświetlacz oryginalnego MMI AUDI na ten, który dostarczają. Pozwala to na dość duże możliwości jeśli chodzi o doposażenia (np można dokupić moduł kamer surround-view).

Ciekawe jest to, ze wkomponowuje się w wygląd samochodu - i podobno (wysłałem maila z pytaniem o potwierdzenie) da się również sterować za pomoca oryginalnych knobów/joysticków od AUDI MMI.

Integracja z Apple CarPLay/Android Auto też jest obsługiwana - więc ten produkt częsciowo zawiera całą funkcjonalność pierwszego produktu.

 

Ogólnie wygląda to Baaaardzo obiecująco i mój sceptyzm nie pozwala mi do końca w to wierzyć ;)

Tak więc pytanie do was. Co o tym sądzicie? Czy miał może ktoś z was do czyniania z produktami tej firmy?

 

Z góry dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy ktos moze zgłębiał ten temat - jestem też zainterseowany tym produktem.

Jak wygląda kwestia sterowania z kierownicy i używania fabrycznego bluetooth z radia concert ?

Pozdrawiam

Green_I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ktoś założył to u siebie?

Podzielcie się ewentualnie uwagami co do montażu takiego zestawu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie doczekałem się odpowiedzi w w/w temacie i postanowiłem zaryzykować i dodać androida do MMi 3 G plus.Przeróbkę wykonali mi Panowie z firmy Radiocar i muszę przyznać, że jak na razie to jestem bardzo zadowolony z jakości sprzętu jak i samej wymiany. Wymienia się ekran na dotykowy, działa oryg oprogramowanie, a przyciskiem menu przełącza się na androida. Wgrałem nawigację Automapa i Sygic. Wszystko śmiga jak należy, net poprzez ruter i usb.  Jak będę miał chwilkę wolnego to wkleję foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomy73 super! Jesteś trochę pionierem w takim razie ;)

Kupiłeś produkt od Rsnav i radiocar Ci zakładało czy oni maja swój produkt?

Ja bardzo chętnie zobaczę foty! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 14:26, znajomy73 napisał:

Witam.

Nie doczekałem się odpowiedzi w w/w temacie i postanowiłem zaryzykować i dodać androida do MMi 3 G plus.Przeróbkę wykonali mi Panowie z firmy Radiocar i muszę przyznać, że jak na razie to jestem bardzo zadowolony z jakości sprzętu jak i samej wymiany. Wymienia się ekran na dotykowy, działa oryg oprogramowanie, a przyciskiem menu przełącza się na androida. Wgrałem nawigację Automapa i Sygic. Wszystko śmiga jak należy, net poprzez ruter i usb.  Jak będę miał chwilkę wolnego to wkleję foty.

 

Hej, czy mógłbyś wkleić foty i napisać coś więcej? Ile to kosztowało, ile to trwało i czy załatwiałeś to w Polsce? I czy mają w opcji dodanie Apple CarPlay czy tylko Android? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Sorki za zwłokę, ale pokrótce napiszę. Radio firmy RSNav zakupiłem poprzez firmę "Navipremium" z Warszawy, a zakładała firma "Radiocar" również w Warszawie. Na sprzęt od momentu zamówienia czekałem około miesiąca. Montaż urządzenia trwał około 4 godzin. Podobno byłem pionierem bo Panowie w moim modelu robili to po raz pierwszy. Na początku były powiedzmy to łagodnie różne niedogodności i mnóstwo kontaktu z "Navipremium" bo ciągle coś wyskakiwało, aż w końcu radio padło :decayed: Dodam że nie było żadnego problemu z wymianą sprzętu na nowy. Zadzwoniłem powiedziałem co się stało i założyli mi nówkę, ale tym razem trwało to wszystko góra 2 godz. Radia urzywam już ponad 6 miesięcy i muszę powiedzieć że wszystko hula jak trzeba. A teraz trochę o samym sprzęcie:

System Android 6, jest również możliwość zamówienia adaptera pod Android Auto żeby komunikował się z "jabłkiem", mam włożoną kartę sim do radia i internet śmiga że hej, działa pełne sterowanie z kiery, google maps sygic i automapa bez zastrzeżeń, wbudowany Bluetooth  i wifi, odtwarzanie filmów i muzy z pena, wbudowana pamięć to chyba 16 gb, ale można ją rozszerzyć poprzez kartę i wspomnianego pena - każdy do 32 gb, radio można włączyć z ori systemu i działa bez zakłóceń tak samo jak przełączanie się pomiędzy Androidem i oryginalnym oprogramowaniem. Koszt razem z montażem wyniósł mnie 2.600 zł. Podobno w samochodzie z MMi 3 G+ montaż jest bardziej problematyczny niż w innych wersjach ze względu na światłowody. Podsumowując - jestem na razie jak najbardziej zadowolony z tej podmiany, takie małe połączenie telefonu z komputerem w samochodzie. :hi:

Teraz jeszcze tylko podmiana nagłośnienia na B&O i wymiana klimy z jedno na 3 strefową i będę w pełni zadowolony. :decayed:

Pozdrawiam

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jak możesz jakieś fotki. Da się zaktualizować androida ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podaję wszystkim zainteresowanym link jak to wszystko działa. Jest to mój samochód już po założeniu stacji. Wszystko można aktualizować, ale jeśli chce się podmienić andka na nowszy to trzeba poczekać aż prześlą z Wa-wy plik instalacyjny, albo samemu pobrać ze strony RSNav. Dźwięk jest bez zmian. Tak jak już pisałem powyżej - jestem mega zadowolony.

Tu link: https://www.youtube.com/watch?v=TLvy5oV4Uqg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odgrzeje trochę kotleta....
Czy ktoś myślał może o takim sprzęcie?

maxresdefault_grande.jpg?v=1555020036
RSNAV.COM

Wireless CarPlay, Wireless Android Auto Interface For 2013 - 2018 Audi A3, S3, RS3: Platform MQB 8V(RMC/MMI/MIB) 2013+ Audi A4, A5, S4, S...

 

jest możliwość połączenia audroid auto przez wifi, do tej pory można było to zrobić tylko na telefonach google pixel, od niedawna można połączyć się również innymi telefonami, ale tylko w kilku krajach, myślę że niebawem google udostępni taką możliwość dla wszystkich... 

Android-Auto-update.jpg
MSPOWERUSER.COM

If you have recently bought a car, chances are that yours came with an infotainment system that supports Apple CarPlay or Android Auto. While Apple has been allowing users to connect wirelessly to Apple CarPlay since...

jak dla mnie ciekawie to wygląda.... co o tym sądzicie?

 
Edytowane przez Waldi_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Ja założyłem Carplay z alliexpress do mmi 3g plus .Wszystko super chodzi naprawde polecam montaż banalnie prosty no i cena przystepna  .polecam android auto google maps wszystko fajnie śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem od RsNav. Nie wiem jak z innymi takimi systemami ale w tym przypadku ma się dożywotnie wsparcie odnośnie SW i ewentualnych poprawek. Co jakiś czas będą się ukazywały nowe wersje SW w celu doskonalenia systemu. 
aktualna wersja od strony graficznej nie różni się niczym od tej stosowanej w najnowszych modelach Audi.

Dodatkowo pomimo instalacji w dalszym ciągu mamy dostęp do oryginalnego systemu MMI.

CarPlay działa również. 

Dla zainteresowanych służę pomocą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 10:02, ShimmyGW napisał(a):

Ja założyłem od RsNav. Nie wiem jak z innymi takimi systemami ale w tym przypadku ma się dożywotnie wsparcie odnośnie SW i ewentualnych poprawek. Co jakiś czas będą się ukazywały nowe wersje SW w celu doskonalenia systemu. 
aktualna wersja od strony graficznej nie różni się niczym od tej stosowanej w najnowszych modelach Audi.

Dodatkowo pomimo instalacji w dalszym ciągu mamy dostęp do oryginalnego systemu MMI.

CarPlay działa również. 

Dla zainteresowanych służę pomocą.  

Wersja 10.25 czy 12.3? Zastanawiam się właśnie czy ta większa nie będzie za duża. Oczywiście obie są w wersji S4. Różnica to jakieś 400-500zł. Zadowolony z radia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i kupiłem RSNav S4 10.25. Zamontowałem i powiem, że wygląda i działa świetnie! :) Kupowałem bezpośrednio, czas oczekiwania poniżej miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, gdzie macie schowany moduł android auto, próbowałem za schowkiem ale mam za krótkie kable. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy schowkiem a jednostką nawigacji. Wkładasz od strony schowka pionowo, wcześniej odkręcając moduł gateway, potem ponownie go przykręcasz. Niektórzy upychają za panelem klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...