Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić cewki zapłonowe?


Vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem nierówną pracę silnika, obroty nie spadają lecz czuć coraz szarpanie. Przy ostatniej podróży zaczął migać check engine i po chwili przestał wyskoczyły błędy z wypadaniem zapłonu na 3 cylindrach. Z takich objawów to prawdopodobnie cewki i możliwe że świece. Tylko czy można to jakoś sprawdzić, dla pewności. Żeby nie okazało się po zakupie ze to nie to. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam vag'a nie oryginalny i nie ma opisanych błędów ale są numery to co wyskoczyło:

VAG-COM Version: Release  311.2-N


Control Module Part Number: 8E0 909 518 AF
  Component and/or Version: 1.8L R4/5VT     G01 0003
           Software Coding: 0016701
            Work Shop Code: WSC 05311
6 Faults Found:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
        P0300 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
16686 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P0302 - 008 - Please Register/Activate - Intermittent
16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P0301 - 008 - Please Register/Activate - Intermittent
17584 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P1176 - 001 - Please Register/Activate
16688 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P0304 - 008 - Please Register/Activate - Intermittent
16826 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        P0442 - 001 - Please Register/Activate

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokolei każda z cewek na odpalonym silniku. Jak cewka jest sprawna to zauważysz zmianę w pracy silnika, w przypadku niesprawnej cewki nie zauważysz różnicy i wtedy będziesz miał winowajcę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens się tak bawić? mi się wydaje ze wszystkie już swoje przepracowały, Myślałem wszystkie wymienić razem ze świecami tylko chce być pewny że to ich wina. Bo jak również zauważyłem jest błąd sondy lambda. Może to być wina niespalonej mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cewki i świece i nadal wyskakują 3 błędy 16684, 16688, 16685. Jaki może być powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wymianie świec i cewek jest to samo, to radzę sprawdzić całą odmę czy jest szczelna i tam jest taki też zaworek który powinien puszczać tylko w jedną stronę, przez to możesz mieć wypadanie zapłonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał winowajcą może być zawór odpowietrzania skrzyni korbowej. Ostatnio silnik mi bardzo nierówno pracował i obroty nie schodziły-zostawały tak na 1100. Błędów też było kilka, dodatkowo wypadanie zapłonu. Koszt ori zaworka ok 40 zł tak, że śmiało go można wymienić. Gdy silnik nierówno pracował odkręciłem korek wlewu oleju i wszystko ustępowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki są nowe i błędy są na tych samych cylindrach co wcześniej sprawdzałem zawór odmy i jest czysty trochę oleju ale to chyba norma. A może być to przez gaz?

Edytowane przez Vexart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moze być od lpg. Dwa razy zdarzyło mi sie że nowe przewody BOSCH były udupione, z cewką mi osobiście się nie zdarzyło ale znam taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być po prostu źle wyregulowany. A sprawdzałeś jeszcze w Odmie to "kolanko" co wychodzi z bloku? Ze starości często samo pęka 

 

 

Edytowane przez Robert Romaniuk Roman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś odmę ale czy ten zaworek o którym pisaliśmy też?Nr 8 na schemacie

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem :/ Ciężko się tam dostać trzeba chyba odkręcić kolektor tak?

Sprawdzę to w najbliższym czasie. Tylko jak się dostać do tego zaworku?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz zbiorniczek i działasz:)Zaworek jest grubsza częścią skierowany do silnika i na grubszej części zdejmij opaskę i możesz wyciągnąć troche ten cienki przewod żebyś miał ta mała opaskę na wierzchu. Zaworek kup od razu bo szkoda roboty-u dzika brałem z olejem i kosztował 20 zł.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek czego? płynu chłodniczego? Jakoś nie mogę znaleźć tego zaworku na etce. nr 8 to opaski zaciskowe.

Edytowane przez Vexart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek 6 źle zerknolem.zbiorniczek płynu weź na bok i jakieś dojście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina gazu jednak bo na benzynie pracuje równiej na gazie coraz lekko szarpie. Jeżeli to gaz to trzeba wyregulować albo wtryski wymienić tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mój błąd robię zamieszanie dzisiaj zauważyłem że na benzynie silnik też kuleje lecz tylko jak jest zimny jak się rozgrzeje pracuje równo, na gazie to na zimnym i ciepłym kuleje.postaram się dzisiaj sprawdzić odme i ten zaworek jednokierunkowy.

Edytowane przez Vexart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...