Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem (wskazanie paliwa)


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ze wskazaniem ilości paliwa. Dzieje się tak najczęściej, kiedy jest mniej niż pół baku. W trakcie jazdy wskazówka opada na sam dół (wyświetla się rezerwa na FIS) i po chwili wraca na swój poziom. Dodam, że przy odpaleniu pokazuje powiedzmy pół baku, a po przejechaniu około 5-10 km pokazuje już 3/4 baku. Czytałem na forum, że problem jest z zegarami JAEGER. Nie do końca wiem, czy posiadam VDO czy JAEGER. Może da się to sprawdzić bez wyjmowania licznika? Wklejam foto poniżej. Będę chciał również wymienić ekran FIS, więc nie wiem ile łącznie taka naprawa mnie wyniesie. Może lepiej szukać nowego licznika? Może również źle szukam przyczyny i winny jest pływak? Za każdą podpowiedź Bóg zapłać :hi:.

IMG_0758.jpg

Edytowane przez Rumaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz vdo.
Obsawiał bym raczej pływak. Prawdopodobnie ścieżki są już wytarte. Co do wymiany fisa możesz pisać pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik VDO i identyczny problem. W vagu na teście zegarów wskazówka chodzi w odpowiedni sposób, więc i ja wnioskuję, że jest to problem z pływakiem. Generalnie tankuję zawsze do pełna i staram się aby nie schodzić poniżej połowy zbiornika, bo wtedy wskazanie zaczyna świrować. Jest to trochę upierdliwe ale idzie się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Rozmawiałem z fachowcem od liczników i on twierdzi, że problem na 99% jest z licznikiem. Nie wspominałem o pływaku, więc postaram się go nakierować na ten problem i zobaczę co odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...