Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno felg zimowych, opon - dylemat + pytanie.


Salas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
 
Planuję zakup felg aluminiowych do A4 B7 na zimę i nie wiem jaki rozmiar wybrać 15 czy 16... I jaki model zimowych opon jest dobry? Dębica Frigo HP 2 widziałem, że często jest kupowany, ale wolę się poradzić Was. [emoji6]
 
Zapytam jeszcze o jedną rzecz, a mianowicie: posiadam obecnie 17 z oponami 235 45 17 i chciałbym się dowiedzieć ile w nie wybić powietrza? Jeżdżę prsewaznie z 1 osobą. Wszędzie miałem 2.6 bara, dziś zmniejszyłem do 2,5 z przodu i 2, 4 z tyłu.
 
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą audi - początkowo myślałam o zakupie nowych opon. Jednak felgi jakie mam to 16. Średnio jestem zadowolona z tej wielkości. Dlatego 15 raczej bym sobie głowy nie zawracała.

Dębica Frigo HP 2 też raczej szału nie robią. Ludzie je kupują bo są nowe a nie rzadko w cenie używek. Jak teraz przeglądam ogłoszenia i piszę do ludzi jakie opony mają na felgach i mi odpisują, że 2010r. (hitem był rok 2008) to na prawdę lepiej kupić Dębice...

Mnie w tej chwili nie stać na zakup felg i nowych opon (a kupowanie na 16 i za rok ich sprzedawanie jest kompletnie nieopłacalne) . Ale jeśli miała bym je kupić to brałabym Nokiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16 na pewno lepiej będzie samochód wyglądać, bo 15 to straszny balon ale za to opony tańsze i za 800zł spokojnie kupujesz markowe gumy :P

Ciśnienie opon masz na wlepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wlasnie o to chodzi, że nie mam tej wlepki [emoji14]

Początkowo myślałem na zimę o 16, a nawet 17 ale te większe na zimę to raczej głupi pomysł...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Salas_ napisał:

Wlasnie o to chodzi, że nie mam tej wlepki emoji14.png

Połowa obciążenia po 2,3 , a przy pełnym po 2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
 
Planuję zakup felg aluminiowych dobrze A4 B7 na zimę i nie wiem jaki rozmiar wybrać 15 czy 16... I jaki model zimowych opon jest dobry? Dębica Frigo HP 2 widziałem, że często jest kupowany, ale wolę się poradzić Was. [emoji6]
 
Zapytam jeszcze o jedną rzecz, a mianowicie: posiadam obecnie 17 z oponami 235 45 17 i chciałbym się dowiedzieć ile w nie wybić powietrza? Jeżdżę prsewaznie z 1 osobą. Wszędzie miałem 2.6 bara, dziś zmniejszyłem do 2,5 z przodu i 2, 4 z tyłu.
 
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 



15 nie kupuj bo sa za male i auto bedzie zle wygladac. Min 16” wrzucaj ;) Tylko odpowiednie et dobierz.

Co do opon to ja bym uderzyl w Nokian WR D4, kleja sie zaje**scie. Oceny tez maja bardzo dobre. Osobiscie jezdzilem na roznych oponach i jest to moj nr 1.

2,3-2,4 bara wystarczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o tych: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6945494865 tak? Oglądałem je również i widziałem indeksy ma bardzo dobre, testów żadnych jeszcze nie czytałem. Miałem pchać się w używki, ale bez sensu samochód kupiłem i chcę zostać przy min długo. Kupiłem na letnich 17 z przodu Dunlop sport maxx 16r. i Michelin primacy 3 z tyłu 15r.

Więc felgi 16 na zimę szukam, a dokładne wymiary ich jakie mają być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, ja kupiłam na 16 i to na oryginalnej feli ;(

Jakie wymiary mają być ? felgi ?  5 x 112, piasta o ile się nie myle 57,1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o tych: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6945494865 tak? Oglądałem je również i widziałem indeksy ma bardzo dobre, testów żadnych jeszcze nie czytałem. Miałem pchać się w używki, ale bez sensu samochód kupiłem i chcę zostać przy min długo. Kupiłem na letnich 17 z przodu Dunlop sport maxx 16r. i Michelin primacy 3 z tyłu 15r.

Więc felgi 16 na zimę szukam, a dokładne wymiary ich jakie mają być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





Tak dokladnie o tych. Jesli chcesz auto miec dluzej to oplaca sie kupic nowe ;)

16” szerokosc miedzy 7-7,5j najlepiej i ET miedzy 45-30. Jakie masz zaciski, ile mm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie wymiary mają być ? felgi ?  5 x 112, piasta o ile się nie myle 57,1.
 


Tak, dokladnie ;) Zawsze mozesz kupic z innym otworem centrujacym i wrzucic pierscienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak dokladnie o tych. Jesli chcesz auto miec dluzej to oplaca sie kupic nowe [emoji6]

16” szerokosc miedzy 7-7,5j najlepiej i ET miedzy 45-30. Jakie masz zaciski, ile mm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczerze to nie wiem. Dopiero co nabyłem ten samochód i go poznaję, ogarniam... A felgi i opony muszę na szybko kupić żeby zonka nie było [emoji14]

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica jest w cenie opon między 16' a 17', masakra. [emoji58] Chciałem kupić opony 17: na zimę i założyć na te felgi co mam, a na wiosnę kupić jakieś kozackie laczki w rozmiarze 17'... Sam nie wiem. 17' + zima + nasze drogi = dobry pomysł?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica jest w cenie opon między 16' a 17', masakra. [emoji58] Chciałem kupić opony 17: na zimę i założyć na te felgi co mam, a na wiosnę kupić jakieś kozackie laczki w rozmiarze 17'... Sam nie wiem. 17' + zima + nasze drogi = dobry pomysł?

Skrobnięte z Szajsunga S7




Powiem Ci tak. 17” na zime jest okej. Na lato minimum 19”. Sam mialem 18” i zaluje, ze od razu nie wzialem 19”. Poprostu trzeba uwaznie jechac, a nie na kazdej drodze rura :D Jak chcesz miec komfort i nie bac sie o fele to zostan przy 17, tylko 18 wzwyz juz jakos wyglada ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Jeszcze gorzej mi namieszałeś [emoji16]?[emoji848]

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie i Panie.

Więc biorę:

- opony: 205/55R16 91T NOKIAN WR D4 2017

Felgi (nadal szukam :( ) rozmiar 16" Szerokość 7-7,5J i ET jakie? Chcę żeby było jak w oryginale koło na równo z budą.

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowno z buda to ciezko cos znalezc. Szukaj et miedzy 29 a 35


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wymieniać będę płyn wspomagania i chłodnicy to sprawdzę jakie mam teraz oryginalne 17" przy okazji.

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wymieniać będę płyn wspomagania i chłodnicy to sprawdzę jakie mam teraz oryginalne 17" przy okazji.

Skrobnięte z Szajsunga S7



:good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jakie ET jest? Piasta felgi ma być 57,1?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jakie ET jest? Piasta felgi ma być 57,1?

Skrobnięte z Szajsunga S7




To zalezy od felgi jakie ma ET. Praktycznie kazda felga ma inne ET ;)

Piasta 57.1mm ew moze byc otwor wiekszy ale wtedy musisz sie zaopatrzec w pierscienie centrujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...